شنبه, ۱۸ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Sat, 9 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

رهبری تجاری فقط در ارتباط با مدیریت بهینه امور یا حتی کنترل بر روی دیگران نیست. بسیاری از افراد برای اینکه مدیران خوبی باشند، فقط به دنبال کنترل بر روی تمام جنبه های کاری برندشان هستند. در این میان وظیفه رهبران تجاری بسیار گسترده تر است. آنها الگوهای یک برند برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شوند. همچنین کارمندان نیز برای کار و فعالیت بهتر همیشه آنها را مد نظر قرار می دهند. از این نظر شما برای تبدیل شدن به یک رهبر تجاری باید تک تک حرکات تان را مد نظر قرار دهید. این امر وضعیت شما را به طور ویژه ای بهینه سازی کرده و موقعیت تان در بازار را نیز توسعه خواهد داد. 

امروزه رهبران تجاری بسیار موفق و بزرگی در دنیا فعالیت دارند. اگر شما هم دوست دارید تبدیل به یک رهبر تجاری مثل آنها شوید، باید پیش از هر فعالیتی نسبت به دشواری های این مسیر آگاهی داشته باشید. این امر به معنای ضرورت تحمل و صبر بالا در این میان است. به عبارت بهتر، شما می توانید یک شبه بدل به کارآفرینی حرفه ای در دنیای کسب و کار شوید. درست به همین دلیل باید شکیبایی بالایی را چاشنی کارتان کنید. همچنین در صورت تمایل شما باید توانایی بسیار زیادی در زمینه مدیریت رفتارهای تان نیز داشته باشید. رهبران تجاری بزرگ دنیا برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از تمام ظرفیت شان به خوبی استفاده می کنند. این امر به آنها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس افراد را نیز به طور چشمگیری بهبود می بخشد. 

هدف ما در این مقاله بررسی برخی از مهمترین رفتارها برای تبدیل شدن یک رهبر تجاری موفق است. این امر به شما برای کنترل حرکات و رفتارهای تان در دنیای کسب و کار کمک می کند. به این ترتیب با دردسرهای کمتری نسبت به سایر کارآفرینان امکان تبدیل شدن به یک رهبر تجاری عالی را پیدا می کنید. همچنین شانس تان در این میان برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف بدون اشتباهات رایج نیز بیشتر می شود. در ادامه برخی از مهمترین نکات رفتاری به عنوان یک رهبر تجاری موفق را مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: چطور رهبر تجاری قوی تری باشیم؟

انطباق پذیری با شرایط تازه

انطباق پذیری با شرایط تازه یکی از نکات مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین مهم محسوب می شود. این امر در دنیای رهبری تجاری نیز مصداق بسیار مهمی دارد. برخی از کارآفرینان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه به دنبال راهکارهای نو و تازه هستند. شما هم به عنوان یک رهبر تجاری باید همیشه راه حل های تازه را در کانون توجه قرار دهید. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف کمک کرده و اثرگذاری تان در شرکت را نیز به شدت تقویت می کند. 

امروزه بسیاری از رهبران تجاری تاثیرگذاری لازم بر روی کارمندان شان را ندارند. یادتان باشد تا وقتی که شما توانایی ترغیب کارمندان شرکت تان را نداشته باشید، تقریبا هیچ کار دیگری نمی توانید انجام دهید. در این میان نیز انطباق پذیری با شرایط تازه به شما برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک خواهد کرد. 

بدون تردید برخی از برندها در مسیر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه با مشکل رو به رو هستند. این امر می تواند به سادگی با پذیرش تغییرات تازه و استقبال از آنها بهبود پیدا کند. درست به همین خاطر شما باید همیشه استفاده از فرصت های تازه در دنیای کسب و کار را به یاد بسپارید، در غیر این صورت شاید کمتر فرصتی برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای پیش روی تان قرار گیرد. رهبران تجاری همیشه چهره ای نوآور از خودشان نشان می دهند. این امر نکته مهمی برای تاثیرگذاری بر روی بازار کسب و کار محسوب می شود. اگر شما دوست دارید فردی نوآور در بازار باشید، باید همیشه از تغییرات و شرایط تازه با آغوش باز استقبال کنید. 

درک مخاطب هدف

درک دیگران یکی از رفتارهای مهم در تعاملات اجتماعی محسوب می شود. بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی یکدیگر از همدردی به مثابه یک عامل مهم سود می برند. شما با این کار احترام تان به دیگران را نشان داده و توانایی تاثیرگذاری بسیار خوبی بر روی آنها پیدا می کنید. یادتان باشد این روزها مشتریان در بازار نیز توجه فراوانی از سوی برندها تقاضا می کنند. درست به همین دلیل شما به عنوان یک رهبر تجاری باید همیشه حواس تان به مشتریان باشد. اینطوری اهمیت مشتری مداری در فعالیت کسب و کارتان را نشان خواهید داد. اگر یک مشتری به هر دلیلی از برند شما ناراضی است، نباید همینطور بی دلیل و بدون نگرانی از کنار وی عبور کنید. در عوض باید از تمام توان تان برای پیدا کردن دلیل ناراحتی استفاده کرده و مشتریان تان را به خوبی درک کنید. 

مشتریان در بازار به برندها و رهبران تجاری که توجه ویژه ای به درک مخاطب هدف دارند، روی بسیار خوشی نشان می دهند. این امر می تواند حتی برند شما را برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهینه سازی شرایطش در بازار نیز در شرایط بهتری قرار دهد. پس همیشه سعی کنید خودتان را جای مشتریان قرار داده و تمام نیازها و خواسته های شان را حتی پیش از اینکه به زبان بیاورند، درک کنید. این امر از شما یک رهبر تجاری با توانایی بسیار بالا برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد ساخت.

ذهنیت هدایتگری

هدایت کارمندان به سوی اهداف برند نکته مهمی محسوب می شود. بسیاری از مدیران به طور طبیعی هیچ ایده ای درباره هدایت کارمندان یا به طور کلی اعضای شرکت ندارند. همین امر می تواند دردسرهای بسیار زیادی برای این دسته از افراد به همراه داشته باشد. درست به همین دلیل شما برای اثرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف همیشه نیازمند ایده های تاثیرگذار و به‎روز هستید. 

تفاوت بزرگ میان رهبران تجاری با مدیران کسب و کار در توانایی شان برای هدایت دیگران است. شما می توانید در یک رهبر تجاری موفق ویژگی های لازم برای ترغیب کارمندان به سوی هدفی مشخص و تقویت روحیه شان برای کار بیشتر را مشاهده کنید. با این حال چنین امری درباره مدیران عادی هرگز به چشم نمی خورد. 

مطلب مرتبط: مهارت هایی برای تبدیل شدن به رهبر تجاری بهتر

بی تردید تاثیرگذاری بالا بر روی دیگران با استفاده از ذهنیت هدایتگری امر ساده ای نیست. شما ابتدا باید در این راستا نسبت به تاثیرگذاری ویژه بر روی مخاطب هدف توجه نشان دهید. این امر می تواند با شناخت چارچوب های ذهنی طرف مقابل شروع شود. با این حساب بسیاری از مردم در دنیا برای اینکه توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا کنند، ابتدا باید حجم بالایی از همدردی و درک متقابل را نشان دهند. با این حساب شما برای موفقیت در این بخش ابتدا باید در دو بخش قبلی که توضیح دادیم، مهارت پیدا کنید. 

گوش دادن به دیگران

گوش دادن به دیگران نکته بسیار مهمی محسوب می شود. بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی دیگران مدام مشغول حرف زدن هستند. این امر شاید در نگاه نخست ایده بسیار خوبی برای اثرگذاری بر روی دیگران باشد، اما اگر با دقت از سوی شما دنبال نشود، شاید هرگز موجب اثرگذاری بهتر بر روی دیگران نیز نگردد. یادتان باشد مردم همانقدر که مشتاق به شنیدن حرفه ای شما هستند، مایل به صحبت کردن درباره نکات گوناگون نیز هستند. این امر می تواند برای بسیاری از افراد عجیب یا حتی باورنکردنی به نظر برسد. رهبران تجاری به خوبی از تمایل مردم مختلف برای بیان دیدگاه های شان و سخنرانی به طور متقابل آگاهی دارند. درست به همین دلیل شرایط لازم برای بیان دیدگاه های آنها را فراهم می سازند. 

رهبران تجاری به طور معمول خیلی اهل حرف زدن های طولانی نیستند. آنها ترجیح می دهند بخشی از زمان شان را نیز به شنیدن توصیه ها و ایده های دیگران اختصاص دهند. درست به همین دلیل آنها همیشه محبوبیت زیادی در میان کارمندان و مشتریان دارند. 

اگر شما هم به دنبال اثرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن هستید، می توانید به سادگی هرچه تمام تر اندکی به حرفه ای آنها گوش دهید. به عنوان مثال، ایجاد یک فرهنگ مناسب در شرکت برای بیان ایده ها از سوی کارمندان می تواند جذاب و تاثیرگذار باشد. این امر برای بسیاری از افراد به مثابه یک فرصت طلایی برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد بود. با این حساب همه در شرکت نسبت به همکاری با شما دیدگاه مثبتی داشته و بسیاری از افراد پیش از اینکه شما حرفی بزنید، مایل به همکاری با شما خواهند بود. این نکته اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز داشته و به شما برای تاثیرگذاری بر روی دیگران در قالب رهبر تجاری کمک می کند. 

یادتان باشد گوش دادن به دیگران امر ساده ای نیست. بسیاری از مردم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه راه های سختی را طی می کنند. گوش دادن به دیگران در عین حال که ساده به نظر می رسد، باید همراه با تاثیرگذاری بر روی رفتار شما نیز باشد. این امر می تواند به شما فرصت بسیار خوبی برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف دهد. پس دفعه بعدی که دیگران مشغول سخنرانی برای شما هستند، یادتان باشد باید تمام حواس تان را به سخنرانی آنها بدهید، در غیر این صورت انگیزه شان برای اثرگذاری بر روی دیگران به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده و مسیرتان در این میان به شدت بهینه سازی خواهد شد. 

روحیه بخشی به دیگران

کارمندان یا حتی مشتریان یک برند در موقعیت های مختلف احساس خستگی یا ناتوانی برای ادامه مسیر خواهند کرد. این امر می تواند برای هر برندی دردناک یا حتی غیر قابل مدیریت باشد. نکته مهم در چنین شرایطی حفظ اعتماد به نفس از سوی شماست. یادتان باشد شما باید از تمام موقعیت های موجود در بازار برای توسعه برندتان استفاده کنید. در این میان نیز برخی از مشکلات به طور مداوم پیش روی تان قرار می گیرد. درست به همین خاطر باید آمادگی لازم برای مقابله با آنها را داشته باشید. 

مطلب مرتبط: نکاتی که قبل از تبدیل شدن به یک رهبر تجاری باید بدانید

وقتی همه نسبت به آینده کسب و کار شما ناامید هستند، شما باید خودتان دست به کار شده و اقدام به روحیه بخشی به دیگران کنید. این امر می تواند توانایی های شما به عنوان یک مدیر تجاری را به رخ دیگران بکشد. همچنین کیفیت کاری اعضای شرکت نیز متحول خواهد شد. این امر درباره مزایای مربوط به تعامل با مشتریان نیز مصداق دارد. با این حساب شما در صورتی که روحیه‎ بخشی به دیگران را در کانون توجه قرار دهید، شانس بالاتری برای حفظ مشتریان وفادارتان خواهید داشت. معنای این امر کسب سود بالاتر در پی همکاری با مشتریان وفادار است. 

امروزه بسیاری از برندها خیلی سریع مشتریان وفادارشان را از دست می دهند. این امر نه تنها بسیار عجیب و غیر قابل توضیح است، بلکه توانایی های یک مدیر تجاری را زیر سوال می برد. درست به همین دلیل شما با تقویت مهارت تان در زمینه روحیه بخشی به دیگران فرصت بهینه سازی شرایط برندتان را پیدا می کنید. 

خودآگاهی

خودآگاهی یکی دیگر از نکات مهم در زمینه تبدیل شدن به یک رهبر تجاری عالی است. این امر می تواند برای شما مزایای بسیار متعددی به همراه داشته و شانس تان را نیز در این میان تقویت نماید. یادتان باشد در دنیای امروز بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف حتی دلیل کارشان را نیز نمی دانند. با این حساب شما به عنوان یک رهبر تجاری باید اول از همه دلایل فعالیت تان در این عرصه را به خوبی شناسایی کنید. این امر می تواند در ادامه مسیر به شما روحیه بسیار خوبی بدهد. یادتان باشد بسیاری از افراد در بازار به دنبال موفقیت هستند. پس اگر شما دلایل تمایل تان برای انجام یک کار یا حتی توسعه برندتان را بدانید، بسیار بهتر توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا می کنید. 

خودآگاهی به طور معمول به شناخت دقیق اهداف تان در زندگی و همچنین رفتار درست برای دستیابی به آنها اشاره دارد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان به بهترین شکل ممکن هستید، باید اول از همه در قالب یک رهبر تجاری خودآگاهی کافی داشته باشید. در صورت نیاز می توانید از مشاورهای حرفه ای در دنیای کسب و کار استفاده کنید. یادتان باشد یک ذهنیت درست همیشه به شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به طور حرفه ای کمک خواهد کرد. 

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس برای بسیاری از مردم مثل یک آرزوی دور و دراز است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در این میان را نیز تغییر می دهد. یادتان باشد بسیاری از مردم برای تعامل با یک برند همیشه به دنبال نشانه های مهم هستند. اعتماد به نفس در رهبران تجاری می تواند همان نشانه مهمی باشد که مشتریان در بازار منتظرش هستند. بنابراین شما باید اعتماد به نفس تان را تقویت کنید. 

وقتی یک رهبر تجاری بدون اعتماد به نقس مشغول سخنرانی است، کمتر کسی به حرف های وی توجه نشان خواهد داد. این امر می تواند برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف بسیار مهم جلوه کرده و شانس شما را نیز در این میان توسعه دهد. نکته مهم دیگر اینکه شما برای بهینه سازی موقعیت تان نباید خیلی بیش از اندازه اعتماد به نفس داشته باشید. گاهی اوقات افراد در تقویت اعتماد به نفس شان زیاده روی کرده و عملا آن را تبدیل به غرور می کنند. در این صورت نه تنها مشتریان، بلکه همکاران شما نیز در شرکت توجهی به سخنرانی تان نخواهند داشت. آن وقت شما دیگر هیچ فرصتی برای تبدیل شدن به یک رهبر تجاری مناسب و تاثیرگذار نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: چطور رهبر تجاری چابکی باشیم؟

مدیریت زمان

مدیریت زمان اهمیت بالایی در دنیای کسب و کار دارد. اگر شما زمان طلایی برای توسعه برند یا فروش محصولات تان را از دست بدهید، این زمان طلایی دیگر هرگز باز نخواهد گشت. درست به همین دلیل بسیاری از برندها برای بهینه سازی شرایط شان باید به طور مداوم مدیرت زمان را در میان مدیران و کارمندان تقویت نمایند. 

رهبران تجاری به طور طبیعی زمان شناسی بسیار دقیق دارند. آنها نه تنها می دانند در هر جمعی چطور رفتار کنند، بلکه خیلی خوب نسبت به مدیریت زمان برای ایجاد فرصت های مناسب در راستای کار بر روی پروژه های بزرگ نیز حرفه ای هستند. با این حساب شما هم باید از همین برنامه برای تبدیل شدن به یک رهبر تجاری کاربلد استفاده کنید، در غیر این صورت شاید به طور مداوم فرصت های تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از بین رفته و دیگر توانایی لازم برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف را نداشته باشید. 

مدیریت زمان به معنای کاهش کیفیت کار نیست. شما باید یاد بگیرید در هر موقعیتی نسبت به فعالیت مناسب توجه داشته باشید. نکته مهم در این میان تلاش برای کاهش اتلاف وقت در دنیای کسب و کار است. رهبران تجاری وقت شان را بی خودی هدر نمی دهند. با این حساب شما برای بهینه سازی شرایط تان باید همیشه نسبت به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام نمایید. این امر شما را در کانون توجه مشتریان قرار داده و می تواند از شما چهره ای بسیار جذاب برای مشتریان بسازد. یادتان باشد تشویق دیگران به یادگیری اصول مدیریت زمان نیز می تواند برای وجهه حرفه ای شما به عنوان یک کارآفرین اهمیت زیادی داشته باشد. 

توجه به جزییات

توجه به جزییات امر بسیار مهمی برای برندها محسوب می شود. امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شرایط متفاوتی را تجربه می کنند. در این میان شما باید به عنوان یک رهبر تجاری همیشه جزییات را نیز مد نظر داشته باشید. گاهی اوقات همین جزییات مرز میان شکست و موفقیت برندها را تعیین می کند. بنابراین باید همیشه آنها را در گوشه ذهن تان داشته باشید. 

مشتریان و کارمندان در بازار وقتی یک رهبر تجاری با توجه ویژه به جزییات را مشاهده می کنند، تمایل بالاتری برای همکاری با وی خواهند داشت. این امر می تواند از شما یک کارآفرین بی نهایت حرفه ای در بازار ساخته و توانایی تان در این میان را نیز به خوبی توسعه دهد. پس همیشه بعد از بررسی کلیات یک پروژه مدت زمانی را نیز برای ارزیابی جزییات آن در نظر داشته باشید. این امر شما را به طور حرفه ای در کانون توجه مشتریان قرار می دهد. 

ارتباطات قوی با دیگران

ارتباط با دیگران به شما برای توسعه مهارت های فردی و جمعی تان کمک می کند. هیچ رهبر تجاری دارای مشکلات روابط عمومی نیست. این یکی از ویژگی های مهم رهبران تجاری در دنیای امروز محسوب می شود. درست به همین خاطر شما باید همیشه خودتان را برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف آماده کرده و نسبت به مهارت های ارتباطی تان مطمئن باشید. 

این روزها کلاس ها و درس گفتارهای بسیار متنوعی درباره مهارت های ارتباطی در دسترس افراد قرار دارد. با این حساب شما هیچ بهانه ای برای ناتوانی در زمینه تاثیرگذاری بر روی دیگران ندارید. در این میان استفاده از شیوه های مختلف و تاثیرگذار می تواند برای شما مزیت مهمی محسوب شود. بنابراین باید به طور مداوم این شانس را در خودتان تقویت کرده و نیم نگاهی به دوره های آموزشی حرفه ای داشته باشید. البته گاهی اوقات برخی از افراد به طور طبیعی مهارت های ارتباطی قوی دارند. در این صورت شما لازم نیست خودتان را معطل دوره های آموزشی کنید، چراکه توانایی های ارتباطی تان همین حالا نیز عالی است. 

مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری یکی از نکات بسیار مهم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف و جلب نظرشان کمک می کند. بسیاری از مدیران عادی به محض بروز یک مشکل در شرکت مسئولیت آن را به گردن دیگران می اندازند. در این میان رهبران تجاری حرفه ای نقش خودشان در شکست را پذیرفته و در تلاش برای جبران آن برمی آیند. این امر می تواند درس بسیار مهمی برای کارآفرینان در یک شرکت بوده و توانایی آنها را نیز به طور چشمگیری توسعه دهد. یادتان باشد رهبران تجاری نیز می توانند اشتباه کنند. پس فشار زیادی بر روی خودتان برای عمل بی عیب و نقص نیاورید. در عوض باید مسئولیت تان در هر موقعیت را به خوبی درک کرده و در صورت بروز اشتباه از آن فرار نکنید. این امر شما را بدل به یکی از رهبران تجاری محبوب در عرصه کاری تان خواهد کرد. 

برنامه ریزی دقیق

برنامه ریزی امر مهمی برای تاثیرگذاری بر روی دیگران محسوب می شود. شما بدون یک برنامه ریزی دقیق هرگز شانسی برای موفقیت در بازار کسب و کار ندارید. این روزها شمار بالایی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شرایط دشواری دارند. این امر می تواند برای بسیاری از برندها به مثابه شرایط دشوار و پیچیده ای محسوب گردد. نکته مهم اینکه شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه باید شرایط تان را به خوبی دنبال کرده و برنامه های دقیق برای کارتان داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه مدیر و رهبر تجاری بهتری باشیم؟

این روزها مشتریان در بازار و حتی کارمندان نسبت به رهبران تجاری که همیشه بی برنامه هستند، روی خوش نشان نمی دهند. دلیل این امر نیز کاملا مشخص است، چراکه فعالیت بدون برنامه همیشه منتهی به شکست خواهد شد. در بازارهای کنونی هم کمتر کسی حوصله شکست را دارند. درست به همین دلیل شما باید همیشه رفتارتان را همراه با برنامه ریزی برای شرکت تان دنبال کنید. 

برنامه ریزی برای کسانی که تا به حال در این حوزه فعالیت نداشته اند، امر بسیار سختی محسوب می شود. درست به همین خاطر شما باید خودتان را با واقعیت های این عرصه سازگار کنید. کمک گرفتن از دیگران در راستای برنامه ریزی مناسب برای کسب و کار می تواند ایده خوبی باشد. شما با این کار تمایل تان برای یادگیری نکات تازه را نشان می دهید. این امر می تواند جذابیت زیادی برای کارمندان و حتی مشتریان شما داشته باشد. در دنیایی که کمتر کسی به دنبال یادگیری نکات تازه از منابع دست اول است، شما با رفتاری متفاوت می توانید خودتان را به عنوان یک رهبر تجاری متمایز به دیگران معرفی نمایید. 

منبع : blog.hubspot
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/k1AjBwK8
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیما
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه