جمعه, 03 آبان 1398 - 10:05

اگرچه اینترنت برای تقریبا تمامی افراد به یک ابزار کاملا ضروری تبدیل شده است، با این حال کارآفرین ها همواره به خاطر رفتارهای متفاوت خود مشهور بوده و برخی از آنها ابدا میانه خوبی را با این فضا ندارند. در این رابطه توجه داشته باشید که همواره توصیه می شود تا در استفاده خود از اینترنت، محدودیت هایی را تعیین کنید تا بیش از حد درگیر آن نشوید و یک معضل بزرگ را از زندگی خود حذف کنید.

در همین راستا و در ادامه به بررسی 9 کارآفرینی خواهیم پرداخت که به علت محدودیت های جدی خود در این رابطه، به عنوان افرادی معرفی می شوند که میانه خوبی با دنیای اینترنت ندارند.

1-جاستین مک لئود موسس برند هینگ

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

اگرچه هینگ یک برنامه دوست یابی بسیار محبوب محسوب می شود، با این حال موسس آن اعلام کرده است که تنها در آخر هفته ها از اینترنت استفاده می کند. در این رابطه او حتی برنامه ایمیل را نیز از تلفن همراه خود پاک کرده تا آرامش بیشتری را در کار خود داشته باشد. وی در این رابطه عقیده دارد که شما تحت هیچ شرایطی نباید به اینترنت وابسته شوید. این امر خصوصا برای افرادی که هدف مهمی در زندگی خود دارند، بسیار مهم بوده و استرس شما را نیز کاهش خواهد داد. تحقیقات در این زمینه نیز نشان می دهد افرادی که وابستگی خود به اینترنت را از بین می برند، انسان-هایی به مراتب شادتر، با برنامه تر و در نهایت موفق تر محسب می شوند.

مطلب مرتبط: برترین توصیه های کارآفرین ها

2-مارک بنیوف موسس برند سلزفورس

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

مارک بنیوف در سال 2018 عنوان کرده است که اخیرا آیفون و آی پد خود را به ویلای خود در کشور هاوایی منتقل کرده تا تنها در زمان استراحت و تفریح، از آنها استفاده کند. علت این امر به این خاطر است که او عقیده دارد که اینترنت، درست به مانند مواد مخدر بوده و می تواند فرد را کاملا درگیر خود کند. این امر بدون شک برای افراد پرمشغله یک آفت محسوب خواهد شد. این امر باعث شده است تا وی زمان بیشتری را برای شروع اقداماتی نظیر مدیتیشن داشته باشد. به همین خاطر وی توصیه می کند که اینترنت را تنها یک ابزار تفریحی دانسته و اقدامات شما در طول روز، باید موارد به مراتب مفیدتری را شامل شود، با این حال حتی اگر برای شما چنین محدودیت شدیدی سخت است، توصیه می شود تا به صورت مکرر، وقفه های حداقل یک هفته ای در استفاده از آنها را ایجاد کنید تا وابستگی شما به آن به کمترین میزان ممکن برسد. تنها کافی است تا در این رابطه یک بار اقدام کنید، بدون شک خود متوجه تاثیرات فوق العاده مثبت آن در زندگی خواهید شد.

3-آریانا هافینگتون موسس برند هافینگتن پست

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

خانوم هافینگتن بر این باور است که اگرچه افراد قبل از خواب عادت دارند تا با تلفن-های همراه خود کار کرده و در اینترنت به گشت زنی بپردازند، با این حال این امر نظم و کیفیت خواب را به شدت کاهش خواهد داد. به همین خاطر او این اقدام را برای خود، افراد خانواده و تیم شرکت کاملا ممنوع ساخته است. درواقع به عقیده او راز داشتن یک روز موفق، استراحت کافی بوده و کمبود در این زمینه، بدون شک همه چیز را با مشکل مواجه خواهد ساخت. در این رابطه بهتر است تا به موسیقی گوش کرده و در رابطه با اقدامات فردای خود فکر کنید تا در نهایت به خواب بروید. همچنین اولین اقدام شما پس از بیدار شدن نیز نباید چک کردن گوشی و شبکه های اجتماعی باشد. این امر باعث خواهد شد تا احساس خستگی شدیدی به شما دست دهد. در نهایت حضور شما در اینترنت نباید بیش از حد طولانی باشد. برای مثال برای هر نیم ساعت، حتما باید وقفه ای را در نظر بگیرید.

4-کارلی کلاوس موسس برند کوده

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

اگرچه خانوک کلاوس یکی از مشهورترین مدل های جهان محسوب شده و برندی در زمینه تکنولوژی را نیز ایجاد کرده است، با این حال او همواره اعلام کرده که دنیای اینترنت را چندان جذاب نمی داند. به عقیده او این امر باعث شده است تا ارتباطات افراد به حداقل برسد. به همین خاطر وی برای تمامی صفحات خود در شبکه های اجتماعی، ادمین هایی را تعیین کرده و اقداماتی نظیر چک کردن ایمیل ها را نیز به آنها واگذار کرده است. به عقیده او این امر باعث شده تا بتواند بیشتر به اقداماتی که دوست دارد، بپردازد. با این حال این امر به معنای کنار گذاشتن تکنولوژی نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که باید کنترل لازم را بر روی آن داشته باشیم.

مطلب مرتبط: 4 توصیه راهبردی برای کارآفرینان مستقل

5-تام پترسون موسس برند تامی جان

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

اگرچه این امر بسیار طبیعی است که یک کارآفرین با ایمیل های زیادی مواجه باشد، با این حال آقای پترسون هیچ گاه در طول ساعت های اداری خود، اقدام به چک کردن و پاسخ دادن به آنها نمی کند. به عقیده او هر فرد باید در کار خود تمرکز کافی را داشته باشد تا بتواند عملکردی درخشان را از خود نشان دهد. بدون شک تلفن های هوشمند، بزرگترین تهدید در این رابطه محسوب شده و لازم است تا ارتباط خود به اینترنت را به صورت کامل قطع کرده و همواره اولویت ها را مهم تر تلقی کنید.

6-جوییتا داس موسس برند جیوانا

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

وی از جمله معدود کارآفرین هایی محسوب می شود که در مصاحبه خود به صورت علنی اعتراف کرده است که به دنیای اینترنت اعتیاد پیدا کرده است. درواقع برای او استفاده از این تکنولوژی جذابیت بسیار بالایی را به همراه دارد، با این حال او ابدا اینترنت را ابزاری مفید نمی داند. تحت این شرایط او از برنامه خود برای کاهش وابستگی نیز پرده برداشته و اعلام کرده است که حداقل دو بار در سال، برای چندین روز ارتباط خود به اینترنت را به صورت کامل قطع می کند. اگرچه این امر ممکن است بسیار کم به نظر برسد، با این حال او این نقطه را برای شروع کاملا مناسب دانسته و عقیده دارد که این اقدام تنها نقطه شروع بوده و پس از موفقیت در آن حتما برنامه-های سخت تری را انتخاب خواهد کرد. او به تمامی افرادی که به اینترنت وابستگی شدیدی را پیدا کرده اند نیز توصیه می کند که برای کاهش آن، اقدامات چند مرحله ای را در دستور کار خود قرار دهند. این امر شانس موفقیت آنها را به مراتب بیشتر خواهد کرد.

7-وارن بافت موسس برند برکشایر هاتاوی

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

وارن بافت را به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن اخیر می دانند، با این حال جالب است بدانید که او تا به امروز از هیچ گونه تلفن همراه هوشمندی استفاده نکرده است. وی در این رابطه عقیده دارد که اینترنت باعث شده است تا افراد کاملا سطحی شوند. برای مثال تا قبل از اینترنت، افراد مجبور به مطالعه کتاب های مختلف برای یافتن پاسخ پرسش های خود بودند، با این حال در حال حاضر گوگل این اقدام را برای آنها انجام می دهد که باعث شده است تا امکان آموختن عمیق از بین برود. درواقع اینترنت و گوشی های هوشمند، امکاناتی را در اختیار افراد قرار می دهند که اگرچه سهولت را به همراه دارد، با این حال آسیب های جدی ای را نیز متوجه آنها ساخته است. به همین خاطر بهتر است تا آن را به صورت کامل کنار بگذارید تا به معنای واقعی زندگی کنید.

8-جان پل دوجوریا موسس برند پل میشل

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

موسس یکی از بزرگترین برندهای فعال در زمینه محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبت از پوست و مو اعلام کرده است که از ایمیل استفاده نمی کند و حتی یک رایانه را نیز تاکنون خریداری نکرده است. به عقیده او هیچ چیز نمی تواند جایگزین ارتباطات مستقیم افراد شود. در این رابطه ایمیل تنها باعث خواهد شد تا شما بیشترین نتیجه لازم را به دست نیاورید. همچنین وی عقیده دارد که تنها باید چیزهایی را در کنار خود نگه دارید که ضرورت زیادی را داشته و از آنها استفاده کاملا مفیدی را می برید. در غیر این صورت به مصرف کننده ای تبدیل خواهید شد که هیچ سودی را از اقدامات خود نمی برد. برای مثال اگرچه در حال حاضر اینترنت به امکانی حیاتی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است، با این حال تنها افرادی محدود، از آن استفاده های مفیدی را داشته و خود را بیش از حد درگیر آن نمی کنند.

مطلب مرتبط: توصیه های مدیریتی برترین کارآفرین های جهان

9-کارل لاگرفلد موسس برند شنل

کارآفرین هایی که با اینترنت رابطه خوبی ندارند

این امر بسیار عجیب است که پادشاه مد جهان، هیچ گاه از اینترنت استفاده نکرده باشد. با این حال وی در این رابطه بر این باور است که اینترنت شما را در جهانی خیالی قرار خواهد داد که تاثیرات بسیار بدی را به همراه دارد. جالب است بدانید که او هیچ تلفن همراهی را نیز نداشته است. علت این امر نیز به این خاطر بوده که بتواند از تمامی دقایق زندگی خود بهترین استفاده را داشته باشد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا جهان را به جای نگاه کردن از قاب گوشی تلفن همراه، از منظر واقعی مشاهده کنید. وی حتی پس از حضور در شبکه توییتر، عنوان کرده است که مدیریت آن برعهده فردی دیگر است و تنها به علت مسائل اقتصادی تن به این اقدام داده است و او هیچ گاه برای چنین مواردی، وقت خود را صرف نخواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید