دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی 6 ابزار مناسب بازاریابی دیجیتال

توسعه محلی کسب و کار با بازاریابی دیجیتال

4 سال پیش ( 1398/8/19 )
پدیدآورنده : استفانی بارنز   پدیدآورنده : بازاریابی دیجیتال   پدیدآورنده : علی آل علی  

 اگر شما کسب و کار محلی دارید، استفاده از بازاریابی دیجیتال اهمیت ویژه ای برای شما خواهد داشت. توسعه جایگاه هدف مشترک بسیاری از کسب و کارها محسوب می شود. تحقق این هدف بدون استفاده مناسب از الگوی بازاریابی دیجیتال امکان پذیر نخواهد بود. متاسفانه امروزه بسیاری از برندها الگوهای نامناسب بازاریابی و تبلیغاتی برای توسعه جایگاه شان انتخاب می کنند. به این ترتیب همیشه در جایگاه فعلی شان ثابت باقی می مانند. اگر ما به دنبال بهبود وضعیت برندمان در سطح محلی هستیم، باید از الگوی بازاریابی مناسب استفاده کنیم. شیوه مدنظر من در اینجا بازاریابی دیجیتال است. به این ترتیب امکان تاثیرگذاری مطلوب بر روی شمار بالایی از مخاطب های هدف فراهم خواهد شد. در ادامه برخی از مهم ترین بخش های بازاریابی دیجیتال در ارتباط با توسعه محلی کسب و کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

1. نتیجه بخشی تبلیغات فیس بوکی

توسعه محلی کسب و کار با بازاریابی دیجیتال

امروزه فیس بوک شمار بسیار زیادی کاربر از سراسر دنیا دارد. اگرچه در طول چند سال گذشته این غول شبکه های اجتماعی با چالش ها و شکایت های متعددی در زمینه نقض حریم خصوصی کاربران مواجه شده است، اما هنوز بزرگترین پلتفرم اجتماعی دنیا محسوب می شود، بنابراین حضور برندمان در این محیط کاملا ضروری خواهد بود. یائل بنداهان، کارشناس ارشد فروش آنلاین، در مورد ظرفیت های تبلیغاتی و تاثیر آن بر روی فروش در فیس بوک اظهارنظر جالبی دارد: «فیس بوک هیچ گاه محیط نامناسبی برای تبلیغات و فروش نبوده است. نکته مهم مهارت برندها در جلب توجه کاربران است. مزیت اصلی فیس بوک سابقه طولانی اش در حوزه شبکه های اجتماعی و ابزارهای تبلیغاتی حرفه ای اش است. امروزه حتی اگر مایل به تبلیغات و فروش در اینستاگرام هم باشیم، ابتدا باید اکانت فیس بوک ایجاد کنیم.»

مطلب مرتبط: 10 استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای آنلاین

بی تردید حضور کاربران متعدد از نقاط مختلف جهان در فیس بوک چالش آفرین نیز هست. بر این اساس برندها باید الگوی مطلوبی برای تولید محتوا در این فضا داشته باشند. در غیر این صورت توانایی جلب مخاطب هدف را از دست می دهند. یائل بنداهان در این زمینه بر روی تغییر مداوم شیوه بازاریابی دیجیتال به منظور یافتن روش مناسب تاکید دارد. به این ترتیب توقف در یافتن الگوی تازه موجب ایجاد شکافی عمیق میان کمپین های بازاریابی ما و سلیقه مخاطب خواهد شد.

2. اهمیت تبلیغات در یوتیوب

محتوای بصری و به طور ویژه فرمت ویدئو در طول یک دهه اخیر رشد فراوانی از نظر محبوبیت در میان کاربران اینترنت داشته است. امروزه کمتر کاربری حوصله مشاهده محتوای متنی، به ویژه از نوع تبلیغاتی اش را دارد. وقتی پای اختصاص هزینه مناسب برای بازاریابی دیجیتال در میان است، گزینه های مدنظر ما باید کارایی بالایی داشته باشند. یوتیوب به دلیل استفاده از آخرین نسل هوش مصنوعی توانایی و ظرفیت بسیار زیادی برای تبلیغات هدفمند دارد. این پلتفرم تبلیغات برندها را به طور دقیق در اختیار کاربران علاقه مند به حوزه کاری آنها قرار می دهد. به این ترتیب نتیجه فعالیت تبلیغات آن به شدت افزایش خواهد یافت.

براساس پژوهش آیمی تاریق، مسئول بخش بازاریابی دیجیتال موسسه وب متریکس، یوتیوب در میان تمام پلتفر م های موجود بیشترین بازگشت سرمایه گذاری تبلیغاتی را دارد. این امر انگیزه برندها برای تبلیغات هرچه بیشتر در این پلتفرم را افزایش می دهد. بازتاب عینی این امر در افزایش نمایش تبلیغات میان پخش ویدئوها به مخاطب نمایان است. اکنون کاربران در صورت مشاهده ویدئوهای بلندمدت با چندین تبلیغات با فاصله زمانی مشخص مواجه خواهند شد. این امر به خوبی خبر از افزایش تمایل برندها به همکاری تبلیغاتی با یوتیوب دارد.

3. اینستاگرام به مثابه کلید موفقیت در بازاریابی آنلاین

وقتی صحبت از شبکه های اجتماعی عکس محور می شود، نام اینستاگرام پیش از همه به ذهن می رسد. اگرچه اینستاگرام بسیار دیرتر از غول هایی مانند فیس بوک و توییتر پا به دنیای پلتفرم های اجتماعی گذاشت، اما در طول مدت زمانی اندک توجه بسیاری را به خود جلب کرد. نکته مهم در اینجا معرفی سرویس خرید درون برنامه ای در آپدیت سال گذشته این پلتفرم است. به این ترتیب برندها با ایجاد صفحه کاری و تعریف یک صفحه پشتیبان در فیس بوک امکان ایجاد فهرست قیمت محصولات مختلف شان را خواهند داشت. این امر به آنها در راستای تولید محتوای بازاریابی با امکان خرید مستقیم کاربران کمک می کند.

نکته مهم درخصوص اینستاگرام ماهیت انسانی تجربه کاربری اش است. حضور اغلب برندها، افراد تاثیرگذار و سلبریتی ها در اینستاگرام بر شهرت آن میان کاربران افزوده است بنابراین تقریبا کاربران دیگر نیازی به حضور در سایر شبکه های اجتماعی نخواهند داشت. در نهایت، نباید جست وجوی موقعیت محور اینستاگرام را فراموش کرد. این امر به طور ویژه برای برندهای فعال در عرصه محلی اهمیت دارد. وقتی کاربران محتوای دارای تگ یک موقعیت مکانی خاص را جست وجو می کنند، پست های برند ما به طور ویژه برای آنها به نمایش در خواهد آمد.

مطلب مرتبط: چگونه کسب و کار کوچک مان را توسعه دهیم؟

4. تاثیر مدیریت سئو مناسب

امروزه مدیریت سئو در هر بخشی از دنیای اینترنت اهمیت دارد. متاسفانه بسیاری از برندها مدیریت سئو را فقط مخصوص موتورهای جست وجو می دانند. از نقطه نظر کارشناسی مدیریت سئو در شبکه های اجتماعی نیز اهمیت دارد. تعریف این اصطلاح شامل فرآیندهای بهینه سازی محتوای بازاریابی برندمان برای نمایش به مخاطب هدف به منظور جلب نظر وی به شیوه ای تاثیرگذار است. به این ترتیب ما فرصت کافی برای جلب نظر طرف مقابل فروش محصولات مان را خواهیم داشت. وقتی از شیوه تاثیرگذار صحبت می کنیم، باید نگاه ویژه ای به کاربرد کلیدواژه ها داشته باشیم. کلیدواژه های کاربردی موجب طبقه بندی بهتر مطالب ما در موتورهای جست وجو می شود. به این ترتیب مخاطب بیشتری جذب محتوای ما خواهد شد. این فرآیند در مورد شبکه های اجتماعی نیز همینطور است بنابراین تکنیک های موردنظر ما در موتورهای جست وجو توانایی تاثیرگذاری در بخش شبکه های اجتماعی را نیز خواهد داشت.

5. ضرورت توجه به بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی نیز در کنار مدیریت سئو به رتبه بندی بهتر لینک های برندمان کمک خواهد کرد. تولید محتوای جذاب در سایت، وبلاگ و اکانت رسمی مان با توجه به تکنیک های مدیریت سئو موجب توسعه سریع کسب و کارمان در فضای آنلاین می شود. بدون تردید تولید محتوای جذاب نیازمند سعی و تلاش بسیار زیادی است. به همین خاطر اغلب برندها در تلاش برای کاهش زمان موردنیاز برای تولید محتوا هستند. تکنیک موردنظر من در اینجا شخصی سازی یک نوع محتوا برای کانال های ارتباطی مختلف برندمان است. به این ترتیب تاثیرگذاری محتوای ما بر روی مخاطب بیش از هر زمان دیگری خواهد بود.

بدون تردید تولید محتوا نیازمند شناخت دقیق مخاطب و استفاده از اطلاعات کاربردی در مورد آنهاست. آلینا پتروف، کارشناس بازاریابی محتوایی، در این زمینه به غفلت اساسی برندها اشاره دارد: «بسیاری از بازاریاب ها و برندها در عمل توجه کافی به ضرورت استفاده از محتوای همسو با سلیقه مخاطب ندارند. به همین خاطر اغلب محتوای این برندها دارای ماهیت ساده انگارانه و بی ارتباط با نیاز و سلیقه مخاطب است.» امروزه راهکارهای زیادی برای شناخت سلیقه مخاطب وجود دارد. توصیه من در اینجا توجه به نحوه فعالیت سایر برندها به منظور شناخت سلیقه مخاطب هدف است. بی تردید سلیقه مخاطب هدف برند رقیب ما شباهت زیادی به سلیقه مخاطب مدنظر ما خواهد داشت بنابراین بدون نیاز به صرف هزینه اضافی امکان شناخت دقیق مخاطب هدف فراهم می شود.

6. بازاریابی ایمیلی، همچنان دارای اهمیت

راهکار نهایی من برای بازاریابی دیجیتال و توسعه کسب و کار در مقیاس محلی استفاده از بازاریابی ایمیلی است. شاید بسیاری از کارشناس ها این الگو از بازاریابی را «تاریخ مصرف گذشته» خطاب کنند، با این حال تجربه روزمره میلیون ها کاربر خلاف این امر را ثابت می کند. امروزه هنوز هم بسیاری از مردم از سرویس های ایمیل برای انتقال پیام و محتوا میان یکدیگر استفاده می کنند بنابراین بازاریابی در این فضا همچنان تاثیرگذار خواهد بود.

مطلب مرتبط: روش های استراتژیک توسعه کسب و کار

تکنیک مدنظر من در اینجا ایجاد خبرنامه برای برندمان است. اطلاع رسانی درباره مهم ترین اتفاقات دنیای کسب و کار و تعامل دوجانبه با مشتریان اهمیت زیادی در دنیای بازاریابی معاصر دارد. شاید تا همین چند سال پیش برداشت بسیاری از برندها از مخاطب هدف شبیه به دریافت کننده منفعل محتوای تبلیغاتی یا بازاریابی بود، با این حال اکنون ماجرا به طور کلی فرق کرده است. ضرورت تعامل سازنده با مخاطب سرویس های ایمیل را بدل به گزینه ای جذاب برای بازاریابی دیجیتال می کند.

تمرکز بر روی ساماندهی تلاش های بازاریابی دیجیتال برندمان بر روی این شش راهکار موجب ایجاد نظم مطلوبی در تلاش های برندمان خواهد شد. امروزه چالش بسیاری از برندها سازماندهی مناسب کمپین های بازاریابی شان است. با توجه به تکنیک های مورد بحث در این مقاله برند ما دچار چنین مشکلاتی نخواهد شد.

منبع : forbes
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CXw1eiMq
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه