سه شنبه, 08 مهر 1399 - 12:00

بدون شک هر فردی تمایل دارد تا به یک میلیونر تبدیل شود، با این حال واقعیت این است که تنها درصد کمی از افراد موفق به رسیدن به چنین جایگاهی می شوند.. در این راستا اگرچه ممکن است عواملی نظیر حمایت خانواده، امکانات و حتی منطقه زندگی را در این رابطه دخیل بدانید. با این حال با نگاهی به آمارها، متوجه این امر خواهید شد که اکثر این افراد از هیچ یک از این امکانات برخوردار نبوده اند. با این حال چند ویژگی مشترک میان این افراد وجود دارد. بدون شک کسب این عادت ها، شانس شما را برای رسیدن به این جایگاه افزایش خواهد داد. در ادامه برخی از این موارد را بررسی می ‏‎کنیم.

1-مطالعه در زمینه اقتصاد

عادت های میلیون دلاری

در رابطه با مطالعه بسیاری از افراد تصور می ‎کنند که صرفا میزان آن مهم است، با این حال نکته مهمتر این است که شما چه منابعی را مطالعه می‎ کنید. درواقع برای موفقیت در هر زمینه ‏‎ای شما باید بهترین‎ ها را انتخاب نمایید. در این راستا اگر خواهان کسب ثروت هستید، لازم است تا کتاب ‎های مرتبط با این موضوع را اولویت خود قرار دهید. خوشبختانه امروزه تنوع در این زمینه بسیار بالا رفته و شما می ‎توانید کتاب ‎های الکترونیکی، گویا و یا حتی خلاصه آنها را داشته باشید. در این راستا با یک جست و جوی ساده در اینترنت، می‎ توانید به بهترین نمونه ‎ها در هر حوزه‎ ای از اقتصاد، دست پیدا کنید. برای مثال ممکن است خواهان سرمایه گذاری در بازار بورس باشید. در این راستا انواع محتواهای مفید را می ‎توانید پیدا کنید. در این راستا توصیه می ‎شد که در ابتدا، مباحث مدیریت مالی را مورد توجه قرار دهید. درواقع اگر این اقدام به عادت روزانه شما تبدیل شود، یک قدم به موفقیت بیشتر نزدیک خواهید شد. آمارها نیز در این رابطه حاکی از آن است که در حدود 85 درصد از میلیونرهای خودساخته، به صورت هفتگی مطالعه دارند. در این راستا وارن بافت اعلام کرده است که در ابتدای مسیر سرمایه گذاری خود، روزانه 1000 صفحه مطالعه داشته است تا بتواند با دانش کافی اقدام نماید. در این راستا اگر شما نیز تمایلی به این حجم از مطالعه نداشته باشید، بدون شک یکی از پیش‎شرط‎ های تبدیل شدن به یک میلیونر را از دست خواهید داد.

مطلب مرتبط: چگونه به یک میلیونر تبدیل شویم؟

2-تنوع بخشیدن به منابع درآمدی

با نگاهی به افرادی که حتی درآمد ماهیانه بالایی را دارند، متوجه یک نکته بسیار جالب خواهید شد. آنها همواره تلاش می ‎کنند که منابع درآمدی خود را متنوع نمایند. این امر باعث خواهد شد تا درآمد بیشتری را داشته باشند که می ‎تواند صرف اقداماتی نظیر پس ‎انداز و یا سرمایه گذاری شود. در این راستا خوشبختانه امروزه امکان تنوع بخشیدن به منابع درآمدی، کاملا امکان‎ پذیر شده است. در این راستا شما می ‎توانید حتی در منزل و به صورت دورکاری نیز اقداماتی را انجام دهید. درواقع اگر تنوع بخشیدن به درآمد، جزو دغدغه‎ های فکری شما محسوب می ‎شود، خوشبختانه شما در مسیر کسب ثروت بیشتر قرار دارید.

3-بودجه ‎بندی دقیق

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید نسبت به پولی که در اختیار دارید، دقت عمل بالایی داشته باشید. در این راستا بودجه‎ بندی، اقدامی کاملا حیاتی خواهد بود. درواقع شما باید به نحوی مدیریت ‎های لازم را انجام دهید که زمینه‎ های شما تامین شود. در این راستا اگرچه همواره توصیه می‎ شود که هزینه‎ های خود را کاهش دهید، با این حال اقدام مهمتر این است که در کنار تلاش برای حذف هزینه‎ های بی ‎مورد، درآمد خود را بیشتر نمایید. برای این امر نیز انواع مقالات وجود دارد که شما را با اصول بودجه ‎بندی آشنا خواهد نمود، با این حال بهترین اقدام این است که از اپلیکیشن ‎های مرتبط استفاده نمایید.

4-ارتقای هوش مالی

با پولی که در اختیار دارید، می ‎توان اقدامات مختلفی را انجام داد، با این حال افرادی که هوش مالی خوبی را دارند، انتخاب‎ های درست را انجام می ‎دهند. برای مثال ممکن است اکنون بهترین زمان برای سرمایه گذاری بر روی یک کالایی باشد که تا چند ماه آینده، با افزایش قیمت شدید مواجه خواهد شد. در این راستا نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای چنین سطحی، شما باید اطلاعات خود را به ‎روز نگه داشته و از اخبار غافل نشوید. همچنین پیدا کردن دوستانی خوش ‎فکر و بادانش، به شما کمک خواهد کرد تا همواره در مسیر رشد قرار داشته باشید.

5-تعیین اهداف روزانه

آیا چشم ‎اندازی برای 5 سال آینده خود تعیین کرده ‎اید؟ بدون شک این اقدام کاملا مناسب خواهد بود. با این حال نکته مهمتر این است که اهداف بزرگ را وارد برنامه روزانه خود نمایید. در این راستا مهمترین نوع برنامه‎ ریزی، روزانه بوده و لازم است تا هر روز خود را با برنامه‎ ای دقیق آغاز نمایید. این امر باعث خواهد شد تا همواره در مسیر رشد و بهتر شدن قرار داشته باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که در این زمینه نیز تکنولوژی کمک بسیار خوبی محسوب شده و ابزارهای لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

6-عدم تظاهر به ثروت

مشکل بزرگ بسیاری از افراد این است که در تلاش برای ثروتمندتر نشان دادن خود هستند. برای مثال ماشینی را تهیه می‎ کنند که به مراتب گران ‎قیمت ‎تر از بودجه آنها است. این اقدامات باعث خواهد شد تا شما فرصت کافی را برای سرمایه گذاری بر روی هدف اصلی خود نداشته باشید. با نگاهی به تمامی ثروتمندان جهان، پی به این امر خواهید برد که آنها در ابتدای راه خود، حتی با مشکلات مالی شدید نیز مواجه بوده ‎اند. با این حال این موضوعات باعث نشده است تا از مسیر اصلی، غافل شوند. به صورت کلی اگر بخواهیم این بحث را به پایان برسانیم، تا زمانی که برای شما نام برند مهمتر از کارایی و راحتی شما باشد، هیچ نتیجه مثبتی را به دست نخواهید آورد.

مطلب مرتبط: مغزپروری برای داشتن عادت‌ های پولی بهتر

7-کار برای خود

در آخر نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با حقوق محدود کارمندی، عملا غیرممکن است که در جایگاه میلیونرها قرار گیرید. به همین خاطر نیز توصیه می ‎شود که تا آخر عمر کارمند دیگران بودن را فراموش کرده و پس از تعیین اهداف اصلی خود، در تلاش برای ایجاد کسب و کار خود باشید. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای این موضوع، نمی ‎توان زمان دقیقی را مشخص کرد. به همین خاطر عجله بیش از حد شما نیز تنها باعث خواهد شد تا از طی شدن مسیر درست، محروم شوید. درواقع تاریخ پر است از کارآفرین هایی که به علت تلاش برای کسب ثروت سریع، اعتبار خود را نابود کرده ‎اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید