پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

بدون شک در هر زمینه ای اگر نکات ابتدایی رعایت نشود، شانس رشد را از دست خواهید داد. در رابطه با شبکه های اجتماعی که امروزه به عضو جدانشدنی زندگی روزمره افراد تبدیل شده است هم، این موضوع صادق بوده و دلیل اصلی عدم موفقیت بسیاری از صفحات، عدم توجه به این نکته مهم است. در این راستا آگاهی باعث خواهد شد تا بتوانید اقدامات را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهید و در نتیجه، عملکرد بهتری را هم داشته باشید. در این راستا فراموش نکنید که فعالیت کسب و کارها در این فضا، به یک موضوع حیاتی تبدیل شده است. به همین خاطر ابدا نباید مسئله را ساده تلقی نمایید و لازم است تا از همین امروز، برای استفاده حداکثری از این فضا برنامه ریزی کنید.

3 اصل حیاتی موفقیت در شبکه های اجتماعی

در ادامه سه اصل حیاتی برای موفقیت در شبکه های اجتماعی را بررسی خواهیم کرد. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که مواردی که قصد بررسی آنها را داریم صرفا برای کسب و کارها نبوده و هر فردی که خواهان کسب مخاطب در این بستر است، باید آنها را رعایت نماید. 

مطلب مرتبط: جدیدترین امکانات برترین شبکه های اجتماعی

1-پلتفرم مناسب را انتخاب کنید

نخستین نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که پلتفرم مناسبی را انتخاب کرده باشید. در این زمینه ممکن است یوتیوب به مراتب بهتر از اینستاگرام با توجه به نیاز و خصوصیات منطقه موردنظر ما باشد. برای تصمیم گیری بهتر توصیه می شود که جدیدترین آمارها در رابطه با شبکه های اجتماعی مختلف را بررسی کرده و عملکرد رقبای خود را مشاهده کنید. در این زمینه ممکن است شما به فعالیت در چند شبکه هم نیاز داشته باشید. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که نباید از اختصاص بودجه برای این موضوع واهمه داشته باشید. درواقع تصور اشتباه بسیاری از افراد این است که با هرگونه فعالیتی می توانند به مشتری دست پیدا کنند. این امر در حالی است که هر شبکه، قوانین خاص خود را دارد و اصول موفقیت آنها باید رعایت شود. برای مثال در یوتیوب، وجود اینترو در ویدئو بسیار مهم بوده و کیفیت کار، یک اصل محسوب می شود. درواقع شما شانسی برای رشد از طریق ویدئوهای ابتدایی نخواهید داشت. در کنار این مسئله در تیک تاک، سرگرم کننده بودن، اصل اول است و شما باید توان تاثیرگذاری در چند ثانیه را داشته باشید. این امر در حالی است که در اینستاگرام، عکس با کیفیت در کنار توضیحات کامل، مهم بوده و باید تکنیک هایی را رعایت نمایید که منجر به دیده شدن بیشتر می شود که استفاده از هشتگ ها، از جمله ساده ترین این موارد محسوب می شود. 

2-برای ارتباطات خود محدودیت قائل نشوید 

درواقع مهمترین دستاورد شما از شبکه های اجتماعی، ارتباطاتی است که به دست خواهید آورد. در این زمینه توصیه می شود که راهکارهای متنوعی را داشته باشید تا ارتباط شما با مخاطبان، فراتر از یک رابطه اقتصادی شود. در کنار این مسئله نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که ارتباطات تنها به پیدا کردن و حفظ مشتری محدود نبوده و شما می توانید با مدیران و برندهای مختلف آشنا شوید که نتیجه آن، زمینه های همکاری مختلف است. درواقع با توجه به عدم محدودیت شبکه های اجتماعی به مکان و زمان، شما حتی می توانید در کشورهای دیگر، مشتری و همکار پیدا کنید. درواقع امروزه بسیاری از برندها به جای ایجاد نمایندگی در یک کشور دیگر که اقدامی هزینه بر محسوب می شود، فردی را در کشور موردنظر به عنوان واسطه پیدا می کنند و با این اقدام، محصولات خود را به بازاری دیگر عرضه می کنند که شبکه های اجتماعی، فرصت پیدا کردن چنین افرادی را مهیا کرده است.

3-از فیلم و عکس استفاده کنید 

اگر برای تولید فیلم و عکس های باکیفیت برنامه ای نداشته باشید، بدون شک محکوم به شکست خواهید بود. در این زمینه توصیه می شود که از یک فرد حرفه ای استفاده کنید. درواقع انجام کارها توسط افراد نابلد، اگرچه در ظاهر صرفه جویی در بودجه را به همراه دارد، با این حال موقعیت شرکت را در شرایط بدی قرار خواهد داد. در این راستا توصیه می شود که اقدامات سایرین را تحلیل نمایید تا ضمن رعایت ترندهای موجود، اقدامی جدید را در دستور کار قرار دهید. درواقع راز موفقیت اصلی شما، خلاقیت و نوآوری است. در این زمینه بسیاری از افراد را می توان مثال زد که بدون هیچ گونه بودجه ای و صرفا با قرار دادن ویدئو و عکس های خلاقانه و چشم نواز از محصولات خود، به درآمدهای باورنکردنی رسیده اند.

مطلب مرتبط: چطور تبدیل به مشاوری موفق در دنیای شبکه های اجتماعی شوید؟

در آخر فراموش نکنید که این موارد تنها اصول اولیه بوده و ابدا نباید خود را به آنها محدود نمایید. با این حال رعایت این موارد، باید قبل از هر اقدام دیگری انجام شود. 

منبع : practicalecommerce
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/A1G9lCHQ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه