سه شنبه, ۲۸ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Tue, 16 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز
چگونه برای وبلاگ برندمان ایده های تازه پیدا کنیم؟

بازاریابی وبلاگی و چالش یافتن ایده های تازه

2 سال پیش ( 1400/2/20 )

بازاریابی با استفاده از وبلاگ مزیت های بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه دارد، البته به شرط اینکه ایده های مناسبی برای اجرای کمپین های بازاریابی داشته باشید. بسیاری از بازاریاب ها در زمینه تولید محتوای جذاب در وبلاگ شان عملکرد بسیار ضعیفی از خودشان نشان می دهند. این امر به دلیل تنوع ایده های بازاریابی و سطح بالای رقابت در میان کسب و کارهای مختلف است. اگر شما به این نکات توجه لازم را نشان ندهید، شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

شاید پیدا کردن ایده های جذاب برای بازاریابی در وبلاگ برای برخی از بازاریاب های حرفه ای کار ساده ای باشد، اما بدون تردید شمار بالایی از بازاریاب ها و کسب و کارها در این مسیر مشکلات خاص خودشان را دارند. همین امر موجب ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف می شود. اگر شما هم در زمینه تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان با استفاده از بازاریابی وبلاگی مشکل دارید، به احتمال زیاد با یافتن ایده های جذاب بخش قابل ملاحظه ای از دغدغه های تان رفع خواهد شد. هدف اصلی در این مقاله مرور برخی از راهکارهای مناسب به منظور یافتن ایده های جذاب برای بازاریابی وبلاگی است. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این راستا را بررسی خواهیم کرد. 

1.    توفان ذهنی و پیداکردن ایده های تازه

توفان ذهنی اصطلاح رایجی در زمینه تمرکز برای انجام یک کار ذهنی محسوب می شود. بدون تردید بسیاری از اوقات شما آماده انجام کاری هستید، اما ایده لازم برای شروع آن را ندارید. این امر بدترین شرایط برای بازاریاب ها محسوب می شود. امروزه با توجه به شرایط پیچیده بازاریاب ها باید هر کدام از آنها در زمانی محدود نسبت به تولید محتوا اقدام نمایند. در غیر این صورت خیلی زود از عرصه کسب و کار حذف خواهند شد. همین امر فشار کاری مضاعفی بر روی آنها ایجاد می کند. 

مطلب مرتبط: مدیریت سئو در بازاریابی وبلاگی

توفان ذهنی به معنای کنار گذاشتن تمام کارها و دغدغه های ذهنی و فکر کردن اختصاصی به موضوع موردنظرمان است. این امر برای مدتی نظیر 10 تا 15 دقیقه ادامه پیدا می کند. مهمترین مسئله در این میان یادداشت کردن هر ایده ای در این میان است. این امر نقش مهمی در بهبود وضعیت شما خواهد داشت. ایده های اولیه ای که بر روی کاغذ می آورید، شاید کیفیت بالایی نداشته باشد، اما مسیر شروع مناسبی خواهد بود. شما با استفاده از چنین ایده ای به ساده ترین شکل ممکن فرصت مرور برخی از ایده های جذاب را خواهید داشت. 

بازاریاب ها همیشه در پس ذهن شان ایده های جذابی دارند. کار اصلی در این میان پیدا کردن همان ایده هاست. شما با این کار بدون نیاز به صرف هزینه های گزاف امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان را خواهید داشت. وقتی شما در وبلاگ مشغول تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، باید فعالیت تان با دیگر کسب و کارها تفاوت معناداری داشته باشد، در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان نخواهید داشت. 

2.    توجه به شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی همیشه یکی از منابع اصلی برای یافتن ایده های تازه در حوزه بازاریابی و کسب و کار محسوب می شود. امروزه شمار بالایی از کاربران در شبکه های اجتماعی عضویت دارند بنابراین شما هم باید در شبکه های اجتماعی عضویت داشته باشید در غیر این صورت رقابت را به دیگر برندها واگذار خواهید کرد. 

بدون تردید کسب و کار شما دارای اکانت رسمی در شبکه های اجتماعی مشهور است. اگر شما از اکانت تان فقط برای بارگذاری پست استفاده می کنید، شانس بزرگی به منظور پیدا کردن ایده بازاریابی را رها کرده اید. امروزه بسیاری از بازاریاب ها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب‎شان اقدام به جست وجو در شبکه های اجتماعی به منظور پیدا کردن ایده های تازه می کنند. این امر نقش مهمی در بهبود عملکرد کسب و کارها بازی می کند بنابراین شما باید به بهترین شکل ممکن به شبکه های اجتماعی توجه نشان دهید. 

کاربران هر چقدر که نسبت به تعامل با برندها در شبکه های اجتماعی انگیزه کمی داشته باشند، در تعامل با یکدیگر بسیار خوب عمل می کنند. معنای این امر صحبت درباره ایده های موردانتظارشان از سوی کسب و کارهاست. این ایده ها برای شما بهترین راهکار به منظور بازاریابی بهتر خواهد بود. 

استفاده از ایده های مورد بحث کاربران در شبکه های اجتماعی برای تولید محتوای بهتر در وبلاگ راهکار جذابی است. اگر شما تا به حال این راهکار را مورد توجه قرار نداده اید، باید همین حالا استراتژی تان را اصلاح نمایید. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهید داشت. 

اگر شما تا به حال به استفاده از شبکه های اجتماعی برای پیدا کردن ایده های تازه فکر کرده اید، اما نقطه شروع مناسبی در ذهن ندارید، باید از فالوورهای برندتان شروع کنید. این امر اعتماد به نفس قابل ملاحظه ای به فالوورهای تان خواهد داد. اینکه یک برند به محتوای تولیدی فالوورهای خود توجه نشان دهد، یکی از راهکارهای تعاملی عالی در حوزه بازاریابی است. شما با این کار علاوه بر یافتن ایده های تازه برای تولید محتوا امکان جلب نظر کاربران در سطح وسیعی را نیز پیدا می کنید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی و تعامل بهینه با مشتریان از طریق وبلاگ نویسی

3.    مطالعه کامنت ها

بازاریاب ها هر پستی که در شبکه های اجتماعی یا وبلاگ شان منتشر می کنند، با برخی از کامنت ها همراه می شود. اگر شما تمایلی برای توجه نشان دادن و مطالعه کامنت های محتوای تان ندارید، به احتمال زیاد در بلندمدت بخش قابل ملاحظه ای از مخاطب تان را از دست خواهید داد. امروزه کاربران پس از درج کامنت در پست های وبلاگی انتظار دریافت پاسخ در سریع ترین زمان ممکن را دارند بنابراین اگر شما این نکته را مدنظر قرار ندهید یا در زمینه پاسخگویی به کامنت ها دیر عمل کنید، ریزش مخاطب امری طبیعی خواهد بود. 

امروزه بسیاری از برندها برای پاسخگویی به کاربران در وبلاگ شان از ابزارهای دارای هوش مصنوعی استفاده می کنند. توصیه ما در این بخش تلاش برای تعامل نزدیک با کاربران به منظور پیدا کردن ایده های جذاب و سازگار با علاقه شان است. این امر مزایای بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه دارد. شما در هر صورت باید به نظرات کاربران توجه نشان دهید. پس چه بهتر که در این فرآیند برخی ایده های تازه برای بازاریابی و تولید محتوا نیز به دست‎تان برسد. 

کسب و کارهای تازه تاسیس یا میان رده دارای کامنت های دریافتی زیادی نیستند بنابراین شما نیازی به تعامل با کامنت های زیاد ندارید. این کار در یک روز یا حتی نیمی از روز کاری هم قابل مدیریت است. مهمترین مسئله در این میان تلاش برای فهم انتظارات و سلیقه کاربران است. شما با استفاده از چنین اطلاعاتی امکان تولید محتوای بهتر در وبلاگ تان را خواهید داشت. 

برخی از برندها با پیدا کردن دامنه محدودی از مخاطب هدف دیگر به فکر توسعه وضعیت وبلاگ شان نیستند. این امر نقطه شروع زوال کسب و کارشان محسوب می شود. شما باید همیشه به دنبال توسعه کسب و کار و افزایش دامنه مخاطب هدف تان باشید. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی آنها نخواهید داشت. برندهای بزرگ به رغم محبوبیت بالا در میان مشتریان هر روز به دنبال اجرای کمپین های بازاریابی تازه هستند. این امر به خوبی ماهیت حساس رقابت بر سر مشتریان را نشان می دهد. 

4.    طراحی پرسونای مشتریان

پرسونای مشتریان یکی از اصطلاحات رایج در میان بازاریاب هاست، اما متاسفانه بسیاری از بازاریاب ها اطلاع دقیقی از آن ندارند. شما با طراحی پرسونای مشتریان در حقیقت مشتریان هدف تان را پیش از تعامل رسمی مورد شناسایی قرار می دهید. این امر امکان تولید محتوای بازاریابی بهتر به منظور تاثیرگذاری بر روی آنها را به همراه دارد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی محتوایی با محوریت وبلاگ نویسی

کسب و کارهای بزرگ به طور مداوم در تلاش برای طراحی پرسونای مشتریان و استفاده از آن برای تاثیرگذاری هرچه بهتر برای مشتریان هستند بنابراین اگر شما تا به حال اقدامی در این زمینه نکرده اید، مشاهده رونق اندک وبلاگ برندتان امری طبیعی خواهد بود. 

شناسایی پرسونای مشتریان در حوزه شخصی سازی تولید محتوا نیز کاربرد دارد. وقتی شما به خوبی از شخصیت مخاطب هدف تان آگاهی داشته باشید، امکان تولید محتوای مختلف براساس تفاوت سلیقه شان را پیدا می کنید. این امر در بلندمدت موجب تاثیرگذاری بهتر بر روی مشتریان می شود. 

شاید شما تمایل بالایی برای شخصی سازی محتوای بازاریابی برندتان داشته باشید، اما تا زمانی که به خوبی از پرسونای آنها آگاهی پیدا نکنید، هیچ شانسی در این میان نخواهید داشت بنابراین نخستین کار شما در این میان آگاهی دقیق از پرسونای مشتریان خواهد بود. فقط در این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی آنها و شخصی سازی محتوای تان در عمل خواهید داشت. 

براساس مطالعه موسسه Content Marketing، مخاطب های وبلاگ در 58 درصد اوقات به دلیل عدم انطباق محتوا با سلیقه شان از مشاهده اش صرف نظر می کنند بنابراین شما باید تجدیدنظر اساسی در زمینه تولید محتوا داشته باشید. برندهای بزرگ بهترین مثال در زمینه شخصی سازی محتوا براساس پرسونای مشتریان هستند بنابراین شاید شروع کار با الگوبرداری از آنها ایده بسیار جذابی باشد. 

5.    صحبت کردن با تیم های دیگر

گاهی اوقات بهترین ایده ها برای تولید محتوا در وبلاگ از تیم بازاریابی برند ناشی نمی شود. بدون شک دیگر تیم های شرکت نیز دارای ایده هایی در رابطه با تولید محتوا هستند. مهمترین نکته در این میان درخواست رسمی از آنها برای بیان نظرات شان است. این امر تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی آنها در پی دارد. بنابراین اگر شما به عنوان یک بازاریاب تا به حال از همکاران تان در تیم های دیگر درخواست کمک یا طرح ایده نکرده اید، باید همین حالا دست به کار شوید. 

بدون تردید ایده های اغلب همکاران شما در تیم های دیگر چندان حرفه ای نیست، با این حال در برخی از موارد ایده های مناسب و متفاوتی به دست شما می رسد. استفاده از چنین ایده هایی بهترین راهکار برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. دست کم استفاده از ایده های موردنظر تفاوت قابل توجهی به وضعیت ایده های بازاریابی شما می دهد، آن هم به صورت کاملا رایگان.

اگر شما پیش از انتشار رسمی یک محتوای بازاریابی در وبلاگ تان آن را به برخی از همکاران تان در تیم های دیگر نشان دهید، شاید ایده های بسیار جالبی دریافت کنید. امروزه بسیاری از تیم های بازاریابی برای بازبینی نهایی در محتوای شان از دیگر تیم ها استفاده می کنند. این امر موجب کاهش اتلاف زمان در تیم های بازاریابی و همچنین دریافت نظرات افرادی خارج از حوزه بازاریابی می شود. این دسته از افراد بیشترین شباهت با مخاطب نهایی شما را دارند. 

6.    استفاده از کلیدواژه های تازه

ایده های تازه چیزی جز برخی از کلمات به هم پیوسته نیستند بنابراین اگر سری به کلیدواژه های تازه و برتر در فضای اینترنت بزنید، ایده های جالبی برای تولید محتوا پیدا خواهید کرد. خوشبختانه امروزه گوگل آمارهای بسیار دقیقی درباره کلیدواژه های مورد استفاده کاربران ارائه می دهد. در این میان برخی از موسسه ها مانند Ahrefs نیز آمارهای تکمیلی برای برندها دارند بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم استفاده از چنین داده هایی پیش روی شما نیست. 

مطلب مرتبط: ترندهای وبلاگ نویسی در عرصه بازاریابی

جست وجوی کلیدواژه های تازه به معنای آگاهی از آخرین تغییرات در سلیقه کاربران است. این امر به شما برای تولید محتوای بهتر کمک شایانی خواهد کرد. بی تردید ابزارهای بسیار زیادی در زمینه جست وجوی کلیدواژه ها در دسترس است، اما شما باید به بهترین آنها توجه نشان دهید. درست به همین خاطر توصیه ما در این بخش ابزار گوگل آنالیتیکس است. این ابزار به صورت رایگان برخی از مهمترین داده ها درباره جست وجوی کاربران را در اختیار شما قرار می دهد بنابراین شما توانایی تولید محتوای در وبلاگ تان براساس سلیقه و جست وجوی کاربران را پیدا خواهید کرد. 

جست وجوی گوگل هر 2 یا 3 ماه به شما برای آگاهی از ایده های تازه در زمینه تولید محتوا کمک خواهد کرد بنابراین چنین کاری باید همیشه در برنامه بازاریابی شما قرار داشته باشد. در غیر این صورت ایده های تان برای تولید محتوا به سرعت قدیمی و از مد افتاده خواهد شد. 

7.    توجه به عملکرد رقبا

امروزه فعالیت در حوزه ای بدون حضور رقبا غیرممکن است. هر برندی دارای برخی از رقبای بزرگ در زمینه بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مشتریان است. بنابراین باید فکری به حال رقبای تان در زمینه بازاریابی کنید. وقتی صحبت از رقابت در عرصه بازاریابی می شود، اغلب بازاریاب ها به دنبال راهکاری برای شکست دادن رقبا هستند. اگر در این میان از یادگیری نکات تازه از رقبا صحبت کنیم، شاید واکنش اغلب بازاریاب ها منفی باشد، با این حال واقعیت امر از وضعیت دیگری حکایت دارد. 

بازاریاب ها با استفاده از عملکرد رقبای شان امکان یادگیری بسیاری از نکات تازه را پیدا می کنند. این امر باید برای شما به عنوان یک راهکار جذاب مدنظر قرار گیرد. در غیر این صورت همیشه دردسرهای زیادی برای یادگیری نکات تازه بازاریابی خواهید داشت. 

بی شک وقتی از رقبای عرصه بازاریابی صحبت می کنیم، فقط برندهای دارای وضعیت مشابه به شما مدنظر نیست. امروزه برندهای بزرگ و بین المللی در هر حوزه ای حضور دارند. تلاش اصلی شما باید یادگیری نکات تازه از عملکرد چنین برندهایی باشد. برندهای بزرگ همیشه مانند یک کلاس درس جذاب و البته رایگان برای برندهای کوچکتر هستند بنابراین شما نباید حتی یک جلسه از این کلاس جذاب را از دست بدهید. 

8.    استفاده از نرم افزارهای ایده یاب

گاهی اوقات شما حوصله و حتی زمان کافی برای پیدا کردن ایده های تازه در زمینه بازاریابی وبلاگی را ندارید. بدون تردید این امر تاریک ترین زمان برای هر بازاریابی محسوب می شود. خوشبختانه فناوری در این زمینه به کمک بازاریاب ها آمده است. امروزه ابزارهای زیادی برای معرفی خودکار ایده های بازاریابی به شما وجود دارد. بدون تردید این امر برای شما بسیار عجیب خواهد بود، اما باید آن را باور کنید.

یک پیشنهاد خوب برای شروع کار با ابزارهای پیشنهاد ایده بازاریابی استفاده از ابزار موسسه هاب اسپات است. این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به مرور نظرات و همچنین تعامل کاربران با برند شما می کند. سپس ایده هایی برای استفاده در زمینه تولید محتوا عرضه خواهد کرد. بدون تردید این امر برای هر بازاریابی وقتی هیچ ایده ای ندارد، بهترین اتفاق خواهد بود. 

مطلب مرتبط: با وبلاگ‌ تان بازاریابی کنید

بدون تردید انتظار معرفی ایده های بسیار جذاب و تازه از سوی ابزار هاب اسپات بسیار خوش بینانه است. شما باید بر روی هر کدام از ایده های معرفی شده از سوی چنین ابزارهایی اندکی کار کنید. در تحلیل‎هایی فقط در زمان های بسیار سخت و وقتی هیچ ایده ای برای اجرا ندارید، به سراغ این نوع ابزارها بروید. درست به همین خاطر ایده فعلی به عنوان آخرین ایده مورد بحث قرار گرفته است. 

بدون تردید بازاریابی در وبلاگ هنوز برای برندها دارای اهمیت است. اگر شما برای پیدا کردن ایده های مناسب به منظو تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان با مشکلات زیادی مواجه هستید، باید همین حالا دست به کار شده و با استفاده از ایده های مورد بحث در این مقاله اقدام به ایجاد تغییر در وضعیت برندتان نمایید. در غیر این صورت شاید به زودی جایی در میان مشتریان نداشته باشید. 

منبع : wordstream
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/XueJt06c
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه