جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

شعار خودکفایی کشور زمانی ثمر می دهد که به تولیدات داخلی بها داده شود و با باور به توانمندی های داخلی، دست از وابستگی به بازار واردات بکشیم. اتفاقی که به دست متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان میسر شده است.
 
شرکت هایی که با به کارگیری توانمندی های دانشی و تخصصی خود توانسته اند بخش بزرگی از نیازهای داخلی را تامین و با ورود به عرصه های مختلف فناورانه، به توسعه علمی و اقتصادی کشور کمک کنند. یکی از این حوزه های راهبردی که بومی‎سازی آن بسیار اهمیت دارد، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان است.

402 دانش بنیان در تلاش هستند تا فرآورده های پیشرفته تشخیص بیماری ها از واردات بی نیاز شود

میدانی بکر با بازاری وسیع که پیش از این چرخش اقتصادی آن به واردات وابسته بود اما در چند سال اخیر با ورود شرکت های دانش بنیان به این حوزه، تامین نیازها به متخصصان داخلی سپرده شد تا با استفاده از توان دانشی خود، زمینه خودکفایی کشور در این زمینه را فراهم کنند.

این کار با حمایت مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 301 شرکت دانش بنیان نوع 2، 89 شرکت دانش بنیان نوع 1 و 12 شرکت دانش بنیان نوع 3 روند پرشتاب تری گرفته است. محصولاتی چون «سیستم های اندازه گیری هسته ای»، «قرص، کپسول، شربت، اسانس، عصاره و بسته بندی دمنوش گیاهان میوه ای»، «مکمل دارویی ضد سرطان به دست آمده از شیر، گوشت و شیر غنی شده با ایزومرهای مختلف ضد سرطان و دوف پروبیوتیک»، «داروی خوراکی شیمی درمانی»، «طراحی و ساخت و تولید تجهیزات و لوازم پزشکی و بیمارستانی و آزمایشگاهی» و «طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات در مقیاس میکرو و نانو» و غیره از جمله این تولیدات هستند.

نوآوری های پزشکی برای رفع شکاف های موجود بسیار مهم است و بازارهای نوظهور، فرصتی بی نظیر برای بهره گیری از نوآوری های پزشکی و سرمایه گذاری در مدل های نوین ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی و سلامت به شمار می آیند. استفاده درست از این نوآوری ها و توانمندی ها به همت مدیران و بخش های دولتی برمی گردد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/y3EXxvup
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه