پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

7 نشانه برای کنار گذاشتن آزادکاری

8 ماه پیش ( 1400/8/27 )
نویسنده : پل میشل   مترجم : امیر آل علی  

یکی از اقداماتی که خصوصا از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا مورد توجه جدی بسیاری از افراد قرار گرفته است، آزادکاری است که معنای آن عدم وابستگی به یک برند خاص است. درواقع در اکثر مواقع این افراد به صورت پروژه ای فعالیت می کنند که بدون شک مزایا و معایب خاص خود را دارد. با این حال آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که در چه شرایط لازم است تا این اقدام کنار گذاشته شود؟ درواقع اگر بنا به هر دلیلی آزادکاری را انتخاب کرده اید، برخی از نشانه ها وجود دارد که بیانگر عدم مناسب بودن ادامه این روند است. تحت این شرایط شما باید نسبت به پیدا کردن شغلی جدید نظیر استخدام رسمی، اقدام نمایید. در این زمینه فراموش نکنید که اگرچه حتی یک دلیل هم می تواند برای این تصمیم گیری کافی باشد. با این حال کم ریسک ترین حالت این است که از تمامی موارد برخوردار باشید. تحت این شرایط بدون تردید می توانید کار خود را رها کنید. در ادامه این هفت نشانه اصلی را بررسی خواهیم کرد. 

7 نشانه برای کنار گذاشتن آزادکاری

1-علاقه لازم از بین رفته است 

در هر زمینه ای اگر علاقه وجود نداشته باشد، بدون شک روند نزولی را تجربه خواهید کرد. در این زمینه چنین شرایطی می تواند رزومه کاری شما را نابود کند و این امر حتی استخدام رسمی را هم با چالش مواجه خواهد ساخت. در این زمینه ممکن است شما با تمایل بسیاری وارد حوزه آزادکاری شده باشید و پس از چند سال، این تمایل کاملا از بین رفته باشد. در این بخش تفاوتی ندارد که چه دلایلی در این زمینه دخیل بوده است. درواقع شما باید به دنبال تغییر در شرایط خود باشید. با این حال فراموش نکنید که در برخی از شرایط ممکن است خستگی و یا تجربه یک پروژه تلخ باعث تغییر نگاه شما شود. تحت این شرایط شما باید تشخیص دهید که نگاه شما موقتی است و یا ادامه دار خواهد بود. در این زمینه فراموش نکنید که در یک شرکت، وظایف معمولا جا به جا می شود تا افراد مهارت های جدید یاد بگیرند. با این حال در آزادکاری، مسئولیت شما کاملا ثابت خواهد بود و نمی توانید کارهای خود را با دیگران جا به جا کنید. این موضوع می تواند در درازمدت منجر به از دست رفتن اشتیاق نسبت به کار شود. 

مطلب مرتبط: مزایا و معایب آزادکاری

2-پیدا کردن کار به مراتب سخت تر شده است

برای سنجش بازار مناسب آزادکاری، نیاز است که اطمینان داشته باشید که روند مشتری سازی رو به رشد باشد. در این زمینه ممکن است به صورت فصلی، تغییراتی را شاهد باشید. با این حال اگر برای مدتی طولانی روند غیرعادی را مشاهده کنید و پیدا کردن مشتری به صورت مداوم سخت تر شود، طبیعی است که ادامه این کار منطقی نخواهد بود. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که همکاری با یک برند، برای شما امنیت شغلی را به همراه دارد و دیگر دغدغه پیدا کردن مشتری را نخواهید داشت. با این حال فراموش نکنید که نبود مشتری ممکن است تنها برای شما صادق باشد. درواقع اگر سایر افراد در این حوزه اعتراضی ندارند، لازم است تا به سطح مهارت های خود شک کنید. درواقع در جهان به شدت متغیر حال حاضر، طبیعی است که مهارت های قدیمی، دیگر کاربرد لازم را نداشته باشد. درواقع لازم است تا در مسیر بهبود مداوم قرار گیرید. خوشبختانه این اقدام با توجه به تنوع مناسب شیوه های آموزشی، به سادگی قابل انجام خواهد بود. 

3-به بیمه نیاز پیدا کرده اید 

درواقع اگر پرداخت هزینه های درمانی برای شما بیش از حد گران شده است، آزادکاری توجیه اقتصادی لازم را به همراه نخواهد داشت. درواقع استخدام رسمی، باعث می شود تا شرکت نسبت به شما مسئولیت هایی فراتر از پرداخت حقوق را پیدا کند که مهمترین آن، بیمه کردن است. در این زمینه شما تنها نباید به خودتان فکر کنید و ممکن است اعضای خانواده از این وضعیت راضی نباشند. در این رابطه فراموش نکنید که در برخی از کشورها، شرایط آزادکاری چندان مهیا نبوده و با مشکلاتی نظیر دیرکرد در پرداخت مواجه شوید. این امر در حالی است که در استخدام رسمی، شاهد چنین شرایطی نخواهد بود. 

4-مشتریان سابق خود را از دست داده اید 

وجود مشتری ثابت برای هر کسب و کاری بسیار مهم بود و اگر قادر به حفظ آنها نباشید، بدون شک شرایط بدی را تجربه خواهید کرد. در این زمینه ممکن است بنا به دلایلی نظیر یک دوره بیماری طولانی مدت، دیگر نتوانید با مشتری های سابق خود ارتباط برقرار کنید. تحت این شرایط به جای از صفر شروع کردن، می توانید به استخدام رسمی فکر کنید.

5-دلتنگ کار تیمی هستید

درواقع اکثر آزادکارها به کار انفرادی محکوم هستند و یا با تیم های مختلفی در هر پروژه مواجه خواهند شد. این موضوع باعث می شود تا در هر پروژه، شما نتوانید با افراد ارتباط لازم را برقرار نمایید. این امر در حالی است که در یک شرکت شما می توانید با افراد ارتباط طولانی مدت برقرار کرده و به یک تیم عادت نمایید. این موضوع جو دوست ‏داشتنی را به همراه دارد. درواقع یکی از مهمترین دلایل رضایت شغلی، وجود جو مناسب و دوستانه در یک شرکت است. در این زمینه ممکن است شما تجربه کار در یک شرکت را داشته باشید و پس از مدتی دلتنگ شرایط سابق شوید. این شرایط نیز از جمله مواردی است که می تواند دلیلی برای ترک آزادکاری باشد. 

6-قادر به تامین هزینه های خود نیستید 

آزادکاری اگرچه در ظاهر به معنای کسب درآمد بالاتر است، با این حال در اکثر مواقع این اتفاق رخ نمی دهد و حتی ممکن است درآمد پایین تری را هم تجربه نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که در یک شرکت، تجهیزات لازم به شما اختصاص پیدا خواهد کرد. با این حال در آزادکاری، انتظار این است که شما تجهیزات لازم را داشته باشید که در صورت  دورکاری، این توقع به مراتب بیشتر خواهد بود. تحت این شرایط ممکن است درآمد واقعی شما، کمتر از حد تصور باشد و قادر به پوشش هزینه های خود نشوید. در این زمینه تنها پوشش هزینه ها کافی نبوده و شما باید بتوانید پس انداز هم داشته باشید تا مسیر زندگی شما همواره رو به جلو باشد. درواقع شما در این بخش باید به خوبی بررسی کنید که آیا تلاش های شما ارزش مادی لازم را به همراه دارد؟ در این رابطه هزینه های پنهانی هم وجود دارد. برای مثال این امر که در طول روز با چند برند همکاری داشته باشید هزینه هایی نظیر حمل و نقل و از دست رفتن زمان در حین جا به جایی را به همراه خواهد داشت. این موضوع می تواند منجر به خستگی بیشتر شما هم شود. 

7-تعادل میان کار و زندگی شخصی از بین رفته است 

بدون شک شروع هر کاری، به اختصاص زمان بیشتر نیاز خواهد داشت. برای مثال هنگام شروع آزادکاری، شما باید بیشتر تلاش کنید تا در بازار به جایگاه لازم دست پیدا کرده و در بین مشتریان، شناخته شوید. این امر در حالی است که در استخدام رسمی، ساعت کار معینی حتی از همان روزهای اول وجود دارد. همچنین فراموش نکنید که در یک پروژه ممکن است بنا به دلایلی نظیر زمان کم، نیاز به اختصاص زمان بیشتری وجود داشته باشد. درواقع هیچ کارفرمایی نسبت به شما تعهد نداشته و در صورت قبول نکردن، فرصت شغلی را از دست خواهید داد. همچنین در شرکت ها مزیت هایی نظیر تعطیلی هفتگی و مرخصی با حقوق وجود دارد که باعث خواهد شد تا انرژی خود را بازیابی کنید که در آزادکاری این مسئله ابدا وجود ندارد. 

مطلب مرتبط: توصیه هایی به فریلنسرها

در آخر فراموش نکنید که ممکن است آزادکاری ابدا برای شما مناسب نباشد و دلیلی وجود ندارد که حتما این اقدام را برای مدتی امتحان کنید. درواقع با بررسی این هفت نشانه، ممکن است حتی از همان ابتدا نظر خود را تغییر دهید. با این حال این موارد به معنای بد بودن آزادکاری نیست و برای برخی از افراد، مزیت های فوق العاده ای را هم به همراه دارد. درواقع همه چیز به شرایط افراد وابسته است.

منبع : wisebread
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/XgfxjZKQ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه