دوشنبه, ۴ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Mon, 24 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

تعامل با مشتریان در شبکه های اجتماعی همیشه کار ساده ای نیست. بسیاری از بازاریاب ها به طور مداوم برای ایجاد تعامل با مشتریان از همه مهمتر ثبت نرخ های فروش بالا در این پلتفرم ها با مشکل رو به رو هستند. امروزه شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین گزینه های جست و جوی محصولات تازه از سوی مشتریان است. با این حساب اگر برند شما حضور موفقی در این فضا داشته باشد، شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان و کسب سودهای مناسب افزایش چشمگیری پیدا می کند. وقتی صحبت از شبکه های اجتماعی می شود، یکی از گزینه های ابتدایی که به ذهن هر فردی می رسد، توییتر است. این پلتفرم‎ نه تنها برای تعامل ساده با مشتریان و پیگیری وظایف بخش روابط عمومی کاربردی است، بلکه به برندها امکان فروش مستقیم به مشتریان شان را هم می دهد. 

امروزه بسیاری از شبکه های اجتماعی امکان فروش مستقیم محصولات را فراهم کرده اند. بدون تردید مشهورترین پلتفرم در این راستا اینستاگرام است. این پلتفرم با رونمایی از امکان خرید درون برنامه ای بسیاری از بازاریاب ها را به فعالیت در پلتفرمش تشویق کرد. توییتر هم در این میان استراتژی مشابهی را دنبال می کند. 

اولین سوالی که در کار با توییتر مطرح می شود، دامنه محصولاتی است که بازاریاب ها امکان فروش آن را دارند. در پاسخ به این سوال باید گفت کسب و کارها تقریبا امکان فروش هر محصولی در این پلتفرم را دارند. درست به همین خاطر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از توییتر امری به شدت سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود. 

راهنمای فروش محصولات در توییتر

بدون تردید شما برای فروش مناسب محصولات تان باید بر روی دامنه مخاطب هدف تان تمرکز نمایید. توییتر با راه اندازی این امکان به شما برای بازاریابی و فروش محصولات تان به طور اختصاصی کمک می کنند. شما به این ترتیب دیگر نیازی به سرمایه گذاری کلان بر روی تمام کاربران این پلتفرم ندارید. 

مطلب مرتبط: جدیدترین آمارها درباره توییتر

از آنجایی که فعالیت در توییتر در قالب بازاریابی و فروش بدون یک راهنمای حرفه ای امکان پذیر نیست، هدف اصلی در این مقاله فراهم سازی توصیه ها و نکات موردنیاز بازاریاب ها برای فروش بی دردسر در توییتر است. بنابراین اگر شما هم مایل به حضور در این بازار جذاب هستید، هرگز مقاله کنونی را از دست ندهید. این امر به شما برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف کمک خواهد کرد. در ادامه توصیه های حرفه ای در این زمینه را به طور تخصصی با هم مرور خواهیم کرد.

بهترین نکات و تمرین ها برای فروش در توییتر

اجازه دهید اول از همه کارمان را با برخی از نکات و تمرین های کاربردی برای فروش بیشتر در توییتر شروع کنیم. این امر به شما امکان مشاهده تاثیر کوتاه مدت فروش در توییتر را می دهد. به این ترتیب تمام مشکلات تان در تعامل با مشتریان حل خواهد شد. این امر برای بازاریاب ها امکان استفاده از تجربه دیگران به جای تلاش برای پیدا کردن تمام راه و چاه های مسیر فروش در توییتر را فراهم خواهد کرد. 

تعامل با مخاطب هدف

شما برای بازاریابی و فروش در توییتر یا هر شبکه اجتماعی دیگری باید اول از همه مخاطب تان را به خوبی مورد شناسایی قرار دهید. خوشبختانه این امر در توییتر خیلی دشوار نیست. بازاریاب ها امکان ارزیابی وضعیت دیگر برندها و رقبای مستقیم شان برای ارزیابی این وضعیت را دارند. اگر این امر مورد توجه شما قرار گیرد، بخش ابتدایی کارتان به سادگی پیش خواهد رفت. در گام بعدی شما باید در تلاش برای تعامل بیشتر با مخاطب هدف تان باشید. این امر رابطه ای مناسب میان شما و مشتریان هدف تان ایجاد خواهد کرد. 

امروزه راهکارهای بسیار زیادی برای تعامل با مخاطب هدف در شبکه های اجتماعی و به ویژه توییتر وجود دارد. توجه به هشتگ های مناسب برای تعامل با کاربران و همچنین اظهارنظر درباره توییت های شان ایده بسیار مناسبی خواهد بود. اینطوری شما در مدت زمانی اندک بدل به یک برند جذاب و دوست ‏داشتنی برای مشتریان خواهید شد. 

نکته مهم اینکه مشتریان در طول سال های اخیر نسبت به خرید از برندهایی که حضور فعالی در شبکه های اجتماعی دارند نظر بسیار مساعدی پیدا کرده اند. اگر در کنار این امر اضافه شدن امکان خرید مشتریان از توییتر را هم اضافه کنیم، دیگر همه چیز برای درخشش برندها در فضای توییتر آماده خواهد بود. 

شما به عنوان یک بازاریاب باید همیشه در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس محتوای کاربردی باشید. این امر شما را بدل به برندی جذاب برای مشتریان می کند. وقتی رابطه شما و مشتریان در وهله نخست شکل گرفت، تاثیرگذاری بر روی آنها باید اولویت اصلی تان باشد. متاسفانه امروزه بسیاری از بازاریاب ها پس از تاثیرگذاری اولیه بر روی مخاطب هدف دیگر کارشان را ادامه نمی دهند. نتیجه این امر ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد بود. 

به اشتراک گذاری محتوای مورد علاقه کاربران

هر برندی در شبکه های اجتماعی باید به سلیقه مخاطب هدفش احترام بگذارد. در غیر این صورت در مدت زمانی اندک دیگر مورد توجه هیچ مشتری قرار نخواهد گرفت. امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیازمند فرصتی طلایی هستند. نکته مهم در این میان شروع فرآیند تولید محتوا براساس شناخت اولیه از مشتریان است، در غیر این صورت شاید هرگز فرصت طلایی که منتظرش هستید، از راه نرسد. 

شما به عنوان بازاریاب باید همیشه طراحی محتوایی که مشتریان تان بدان علاقه دارند را در دستور کار قرار دهید، در غیر این صورت کمتر کسی با برندتان تعامل خواهد داشت. این امر مدنظر بسیاری از برندهای بزرگ قرار دارد. درست به همین خاطر توییتر بدل به عرصه ای طلایی برای حضور برندهای بزرگ شده است. 

بدون تردید بازاریابی توییتر بدون استفاده از ایده های خلاقانه برای تولید محتوا امر بسیار سختی خواهد بود. بنابراین شما باید همیشه نیم نگاهی به ارزش های کسب و کارتان داشته باشید. این امر در کنار ارزیابی عملکرد برندهای مطرح در سطح بازار به شما برای تولید محتوای جذاب کمک خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی در توییتر با تکنیک‏ های کاربردی

اگر شما خودتان را به جای مشتریان قرار دهید، به سادگی هرچه تمام تر امکان آشنایی با سلیقه آنها را خواهید داشت. کافی است از خودتان بپرسید به عنوان یک مشتری انتظار مشاهده چه نوع محتوایی در بازار را دارید. این سوال ساده به شما امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را می دهد. 

نظارت بر شهرت برند

حضور در توییتر به معنای افزایش سریع شهرت برندها محسوب می شود. شما با انتشار محتوای جذاب و ارائه پیشنهادهای مناسب برای فروش محصولات تان در مدت زمانی کوتاه نظر بسیاری از کاربران را جلب خواهید کرد. این امر به کسب و کارتان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک می کند. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، باید اول از همه در تلاش برای فروش محصولات تان در قالب پیشنهادهای حرفه ای باشید. این امر نه تنها موجب فروش مناسب می شود، بلکه شهرت برندتان را هم حفظ می کند. 

امروزه برندهایی که به هر قیمتی در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و فروش محصولات تان هستند، شهرت بسیار منفی در بازار پیدا می کنند. از آنجایی که کاربران در شبکه های اجتماعی به بی رحمانه ترین شکل ممکن برندها را مورد نقد قرار می دهند شما باید در تلاش برای مدیریت شهرت تان به بهترین شکل ممکن باشید، در غیر این صورت در مدت زمانی کوتاه بدل به برندی کلیشه ای همراه با شهرتی منفی در میان کاربران توییتر خواهید شد. بدون تردید هیچ مشتری اقدام به خرید از چنین برندی نخواهد کرد. 

یکی دیگر از نکات مهم برای مدیریت شهرت برند در توییتر توجه به گفت و گوهای کاربران در قالب پست ها و هشتگ های مختلف است. این امر به شما امکان ارزیابی وضعیت برندتان به ساده ترین شکل ممکن را می دهد. اگر نظرات کاربران درباره برندتان منفی باشد، باید در سریع ترین زمان ممکن برای رفع چنین شهرتی اقدام نمایید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. در کنار این موضوع تلاش برای پاسخگویی به سوالات و اعتراض های مشتریان درباره برند نیز نکته مهمی خواهد بود. امروزه مشتریان به برندهایی که در شبکه های اجتماعی بدون تعارف با آنها تعامل دارند، نظر بسیار بهتری پیدا می کنند. این امر به معنای شانس بالاتر شما برای فروش محصولات تان در توییتر خواهد بود. 

توجه به عنصر تداوم

حضور شما در زمینه فروش در توییتر باید به طور مداوم باشد، در غیر این صورت الگوریتم توییتر شما را برندی غیرحرفه ای شناسایی خواهد کرد. این امر مشکلات بسیار زیادی برای برند شما به همراه خواهد داشت. امروزه برخی از کسب و کارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم در زمینه فروش پیشنهادهای تازه طراحی می کنند. این امر باید مد نظر شما نیز قرار داشته باشد. مهمترین مسئله در این میان طراحی پیشنهادهای جذاب برای مشتریان به طور مداوم است. اینطوری کاربران همیشه به مشاهده تبلیغات برندتان و آگهی های مربوط به فروش ویژه عادت خواهند کرد. 

بدون تردید شما برای تداوم حضورتان در توییتر باید از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی نیز سود ببرید. اگرچه توییتر خودش یک دستیار نیمه حرفه ای برای برندها دارد، اما این امر برای فروش بالا در توییتر کافی نیست. شما امکان استفاده از ابزارهایی نظیر هاب اسپات یا سوشیال اسپروت را خواهید داشت. چنین ابزارهایی به شما برای بازاریابی و فروش بهتر در شبکه های اجتماعی کمک خواهد کرد. 

یکی از بخش های مهم توییتر ارائه اطلاعات دقیق و دسته بندی شده به کاربران است. چنین اطلاعاتی امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را به همراه دارد. بنابراین شما هیچ مشکلی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. تنها کاری که برای دسترسی به اطلاعات توییتر باید انجام دهید، ثبت اکانت تان به عنوان یک کسب و کار و در صورت امکان ارائه مدارک شناسایی برندتان برای کسب تیک آبی تایید رسمی است. به این ترتیب شما اطلاعات دقیق و طبقه بندی شده ای برای فعالیت بهینه در توییتر خواهید داشت. 

استفاده از بازخورد کاربران

کاربران باید در کانون توجه هر برندی قرار داشته باشند. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید اول از همه به بازخوردها و نظرات شان توجه نشان دهید. این امر موجب امیدواری کاربران به روند مثبت و رو به رشد برندتان می شود. متاسفانه برخی از کسب و کارها برای فروش محصولات شان به مشتریان هرگز به نظرات آنها توجه نشان نمی دهند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت.

استفاده از نظرات و بازخوردهای مشتریان در شبکه های اجتماعی امر چندان دشواری نیست. مهمترین مسئله در این میان انگیزه شما برای استفاده از نظرات موردنظر است این امر به شما امکان به روز رسانی مداوم شیوه های فروش و تعامل با مشتریان را می دهد. شما با چنین کاری دیگر نیازی به اطلاعات مربوط به پیش بینی رفتار مشتریان و پرداخت هزینه های سنگین همکاری با موسسه های بازاریابی و فروش نخواهید داشت. بنابراین باید همیشه نیم نگاهی به نظرات مشتریان در توییتر داشته باشید. 

مطلب مرتبط: ارزش های بازاریابی توییتر برای کسب و کارها

امروزه بسیاری از برندها دارای دامنه مناسبی از مشتریان وفادار هستند. این امر به آنها برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مشتریان کمک می کند. اگر شما به دنبال نظرات و توصیه هایی حرفه ای هستید، باید اول از همه سراغ این دامنه از مشتریان تان بروید. آنها بهترین توصیه های ممکن را برای شما خواهند داشت. 

استفاده از اخبار تازه حوزه کسب و کار

هر حوزه ای از کسب و کار دارای برخی از اخبار مهم است که می تواند تاثیر اساسی بر روی روند فعالیت برندها داشته باشد. شما به عنوان یک برند باید همیشه نگاه تان به تعامل با مشتریان براساس این اخبار باشد، در غیر این صورت هیچ شانسی برای حضور در میان برندهای بزرگ بازار نخواهید داشت. 

امروزه خبرگزاری های تخصصی بسیار زیادی در حوزه های کاری مختلف فعالیت دارد. توصیه ما در این بخش استفاده از خدمات چنین خبرگزاری هایی برای به روز رسانی مداوم اخبار برندتان است. این امر به شما امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را خواهد داد. شاید پیدا کردن اخبار تازه در حوزه کسب و کار امر ساده ای نباشد، اما شما با تحمل این سختی امکان تعامل به روز و دقیق با مشتریان را خواهید داشت. از آنجایی که مشتریان تمایل بالاتری برای خرید از برندهای به روز دارند، این کار شما نتیجه بخشی بسیار مناسبی به همراه خواهد داشت. 

اینکه شما همیشه دست بالاتر را در بازار داشته باشید، مزیت بسیار مهمی محسوب می شود. چنین امری به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک خواهد کرد. با این حساب هیچ مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی کسب و کارتان نخواهد بود. 

چطور در توییتر فروش بالایی داشته باشید؟

اکنون که با راهکارهای تعامل و تمرین های فروش در توییتر آشنا شدید، باید برخی از مهمترین توصیه ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم. این توصیه ها به مثابه میانبری برای فروش ساده و بی دردسر در فضای توییتر خواهد بود. در ادامه برخی از این نکات را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

برنامه ریزی دقیق

هر کاری در شبکه های اجتماعی باید با برنامه ریزی شروع شود. این امر به شما امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را می دهد. وقتی شما برنامه ای مشخص نداشته باشید، همیشه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف امری سخت و غیرممکن خواهد بود. با این حال برنامه ریزی درست به شما برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف کمک می کند. این امر شانس تان برای جلب نظر مشتریان را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. 

شناسایی ترندها و هشتگ های مناسب

فروش با استفاده از ترندها و هشتگ های محبوب در میان کاربران امر بسیار ساده تری در مقایسه با فعالیت های دیگر محسوب می شود. شما امکان پیگیری وضعیت بازاریابی و فروش با استفاده از ترندهای محبوب را دارید. از آنجایی که چنین ترندهایی به خوبی سلیقه کاربران را نشان می دهد، شما با استفاده از آنها به سادگی هرچه تمام تر فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا خواهید کرد. 

امروزه بسیاری از برندها برای جلب نظر مشتریان به دنبال همکاری با موسسه های بازاریابی حرفه ای هستند. نکته مهم اینکه شما با استفاده از ترندها و هشتگ های درست بدون نیاز به صرف هزینه اضافی امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا می کنید. 

طراحی بودجه مناسب

طراحی بودجه برای فعالیت بازاریابی و فروش در توییتر امر ضروری محسوب می شود. امروزه هر فعالیتی در شبکه های اجتماعی نیازمند صرف مقدار مشخصی از بودجه برند است. با این حساب شما باید آمادگی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس این نکات را داشته باشید، در غیر این صورت کسب و کارتان شانسی برای باقی ماندن در میان برندهای بزرگ نخواهد داشت. 

مطلب مرتبط: ارزش های بازاریابی توییتر برای کسب و کارها

تعیین بودجه به شما برای انتخاب راهکارهای مناسب و مطابق با توان مالی برندتان کمک می کند. شما به این ترتیب فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهید داشت. این امر شانس تان در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور چشمگیری افزایش می دهد. در نتیجه میزان رشدتان نیز افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت. 

بدون تردید فعالیت در توییتر با بودجه ای اندک امر بسیار دشواری محسوب می شود. با این حال شما در ابتدای کارتان چاره ای به غیر از شروع کار با هزینه در دسترس تان ندارید، در غیر این صورت از همان ابتدای کار با مشکلات بسیار سنگینی از نظر مالی رو به رو خواهید شد. پس هرگز سراغ گرفتن وام یا استفاده از تسهیلات مشابه نروید. اگر در زمینه فروش در توییتر همین نکات مقاله را مورد توجه قرار دهید، بخش قابل ملاحظه ای از مشکلات برندتان حل خواهد شد. 

منبع : blog.hubspot
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/t3Va4WdF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه