بانک گلد من ساکس / تزیرق ۵۰۰ میلیون دلار به شرکت ‌هایی که مالکیت یا مدیریت آن‌ ها در اختیار زنان است - فرصت امروز

چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - 12:01

بانک "گلد من ساکس" اعلام کرد برای کاستن از شکاف جنسیتی در زمینه سرمایه‌ گذاری، ۵۰۰ میلیون دلار به شرکت‌هایی که مالکیت یا مدیریت آن‌ها در اختیار زنان است یا توسط زنان تاسیس شده‌اند تزیرق می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این دومین باری است که این بانک آمریکایی برنامه‌ای مختص زنان در نظر می‌گیرد. این بانک اعلام کرده است به مشتریان زن خود که تمایل به سرمایه گذاری مستقیم و تامین سرمایه دارند، کمک خواهد کرد.

استفانی کوهن - مدیر استراتژی بانک گلدمن ساکس- گفت: این سرمایه‌گذاری خود به منزله کسب و کاری جدید برای ماست، چراکه سرمایه‌گذاری و کمک به رشد بنگاه‌ها، کسب و کار ماست. امیدواریم با این کار شرایط را برای زنانی که ایده‌هایی بزرگ دارند اما برای تامین مالی خود با دشواری مواجهند متفاوت کنیم.

کوهن با اشاره به این که در سال ۲۰۱۷ تنها دو درصد از سرمایه‌گذاری‌ها به شرکت‌های تحت مدیریت زنان رفته است، گفت در این برنامه از ۱۰هزار مدیر و کارآفرین زن حمایت خواهد شد.

گلدمن ساکس اعلام کرده است یکی دیگر از برنامه‌های این بانک برای برقراری عدالت جنسیتی این است که تا پایان سال ۲۰۲۱، تعداد کارکنان زن و مرد خود در تمامی نقاط جهان را یکسان کند. در حال حاضر از هر ۳۱ مدیر ارشد این بانک، پنج نفر زن هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی