دوشنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Mon, 27 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز
نکات طلایی برای بازاریابی حرفه ای

چگونه از مراسم های آنلاین درآمدزایی کنیم؟

2 ماه پیش ( 1400/4/24 )
نویسنده : فالگونی جین   مترجم : علی ‌آل ‌علی  

برگزاری مراسم های آنلاین در طول سال های اخیر به طور قابل ملاحظه ای رونق گرفته است. یکی از نکات مهم برای افزایش رونق چنین مراسم هایی مربوط به شیوع ویروس کروناست. از زمان شیوع این ویروس وضعیت مراسم های حضوری به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است. بنابراین راهکاری مناسب در این میان استفاده از مراسم های آنلاین برای تعامل میان برندها با هم و مشتریان شان است. 

مهم ترین مسئله در مورد مراسم های آنلاین مربوط به درآمدزایی از آنهاست. بسیاری از برندها از مراسم های حضوری درآمدهای بسیار زیادی کسب می کردند با این حال اکنون وضعیت مراسم های آنلاین به طور قابل ملاحظه ای در دست تردید قرار دارد. این امر مسئله تعامل با مشتریان و تاثیرگذاری مناسب بر روی آنها را نیز بدل به چالشی بزرگ کرده است. اگر کسب و کارها توانایی درآمدزایی از مراسم های آنلاین را نداشته باشند، برگزاری آنها فایده ای نخواهد داشت. 

شاید کسب و کار شما در زمینه برگزاری مراسم های آنلاین یا شرکت در آنها توجهی به کسب درآمد نداشته باشد. این امر اغلب اوقات با توجیه فرآیند مورد نظر براساس افزایش شهرت برند و آشنایی با مشتریان دنبال می شود. نکته مهم در این میان نیاز تمام کسب و کارها به درآمدزایی در شرایط دشوار کنونی است. 

مطلب مرتبط: راهکارهای بازاریابی در مراسم های آنلاین کسب و کار

وقتی در مراسم های کاری دامنه وسیعی از برندهای همکار و مشتریان در دسترس یک برند قرار دارد، همکاری با آنها نکته مهمی خواهد بود. اگر شما فرصتی برای کسب درآمد در شرایط موردنظر داشته باشید، باید تمام تلاش تان را انجام دهید، در غیر این صورت هیچ توسعه ای در کسب و کارتان پدید نمی آید. 

هدف اصلی در مقاله کنونی بررسی برخی از توصیه های کاربردی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم های آنلاین و درآمدزایی از این میان است. شما با استفاده از نکات مورد بحث در این مقاله امکان ایجاد تحول در نحوه ایجاد یا شرکت برندتان در مراسم های آنلاین را خواهید داشت. 

راهکارهای درآمدزایی از مراسم های آنلاین

پیش از اینکه به طور مستقیم سراغ تکنیک های درآمدزایی از مراسم های آنلاین برویم، باید الگوهای این روند را مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از برندها در این رابطه هیچ ایده مشخصی ندارند. نکته مهم در این میان آگاهی از الگوهای مختلف برای کسب درآمد از طریق برگزاری مراسم های آنلاین و انتخاب بهترین گزینه است، در غیر این صورت شاید به طور مداوم شکایت مشتریان پشت سر برندتان باشد. 

امروزه به طور کلی چهار روش برای کسب درآمد از مراسم های آنلاین در حوزه کسب و کار وجود دارد:

•    فروش بلیت حضور در مراسم های آنلاین به مخاطب هدف که تمایل به حضور در مراسم دارد.

•    دریافت مبلغی به عنوان حق عضویت از برندهایی که مایل به حضور در مراسم هستند.

•    پیدا کردن اسپانسر برای پوشش هزینه های مراسم و همچنین دریافت سود.

•    تبلیغات در حین برگزاری مراسم.

هر کدام از راهکارهای فوق موردنظر برخی از کارآفرینان قرار دارد. نکته مهم در این میان انتخاب الگویی مناسب برای برندتان است. بنابراین در این بخش شما باید اندکی الگوهای موردنظر را برای خودتان شخصی سازی کنید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان نخواهید داشت. 

تکنیک هایی برای درآمدزایی در مراسم های آنلاین

برگزاری یک مراسم آنلاین خوب و جذاب به تنهایی برای برند شما هیچ سودی به همراه ندارد. شما تا زمانی که از برخی تکنیک های حرفه ای برای درآمدزایی در این راستا استفاده نکنید، شانسی برای تعامل با مشتریان تان نخواهید داشت. در ادامه برخی از تکنیک های حرفه ای در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: حقایقی جالب درباره بازاریابی آنلاین

فروش بلیت های مختلف

هیچ چیز به اندازه اینکه تمام بلیت های یک مراسم به فروش برسد، برای برگزارکنندگان مراسم موردنظر خوشایند نیست. این امر در مورد مراسم های حضوری به طور ویژه ای مدنظر بازاریاب ها قرار دارد. شاید در نگاه نخست مراسم های آنلاین نیازی به فروش بلیت نداشته باشد. به هر حال امکان حضور چندین هزار کاربر به طور همزمان در مراسم وجود دارد. نکته مهم در این میان تعیین محدودیت برای حضار به منظور حفظ کیفیت مراسم است، در غیر این صورت شاید کاربران از حضور در مراسم به اندازه کافی لذت نبرند. 

برندهای بزرگ همیشه برای حضور مشتریان در مراسم های شان اقدام به بلیت فروشی می کنند. این امر نوعی رقابت برای حضور در مراسم میان مشتریان ایجاد خواهد کرد. همچنین به شما امکان درآمدزایی از فرآیند برگزاری مراسم موردنظر را نیز می دهد. 

برخی از مدل های بلیت که امکان فروش برای مراسم های آنلاین را دارد، به شرح ذیل است:

•    بلیت های معمولی: بلیت های معمولی به طور معمول رایگان و بدون دریافت هزینه از سوی کاربران عرضه می شود. مهم ترین نکته در این میان درخواست برای ثبت نام کاربران در سایت برند و تهیه بلیت به طور رایگان است. 

•    پیش فروش بلیت ها: برخی از مراسم های بزرگ از مدت ها قبل اقدام به بلیت فروشی می کنند. این امر به دلیل تمایل بالای مردم برای حضور در مراسم و احتمال بالای اتمام بلیت هاست. بنابراین باید در بازه های زمانی طولانی اقدام به فروش بلیت نمایید، در غیر این صورت شاید هیچ مزیتی برای کسب و کارتان نداشته باشد. دریافت هزینه ای منطقی از کاربران برای فروش بلیت های در قالب پیش فروش گزینه ای جذاب خواهد بود. 

•    بلیت یک روزه: مراسم های آنلاین نیز دقیقا مثل مراسم های حضوری در چند روز برگزار می شود. گاهی اوقات مشتریان فقط مایل به حضور در یکی از روزهای مراسم هستند. بنابراین شما باید بلیت های یک روزه را نیز در فهرست فروش قرار دهید. 

•    بلیت های کامل: بلیت های کامل برای تمام روزها و مراسم های مختلف عرضه می شود. این امر مهم ترین منبع درآمد برندها محسوب می شود. اگر بلیت های رایگان فقط برای بخشی از سخنرانی ها و همچنین بلیت یک روزه برای روزی مشخص است، در اینجا بلیت حضور در تمام بخش های مراسم به طور یکجا فروخته می شود. 

فراهم سازی فرصت های اسپانسری

اسپانسرها همیشه به دنبال حمایت از مراسم های برتر هستند. نکته مهم در این میان فراهم سازی شرایطی برای تعامل مناسب میان برند شما و اسپانسرهاست. اگر مراسم آنلاین شما هیچ فضایی برای فعالیت اسپانسرها مدنظر قرار ندهد، همکاری موردنظر به طور قابل ملاحظه ای دشوار خواهد شد. بنابراین شما همیشه باید فضایی برای همکاری با چنین برندهای مدنظر داشته باشید، در غیر این صورت شاید خبری از درآمدهای سرشار از اسپانسری نباشد. 

یکی از ایده های مناسب برای جلب اسپانسر به مراسم برند راه اندازی میزهای مجازی است. این امر به برندها امکان بازاریابی برای کسب و کارشان را می دهد. اگر هر کدام از میزهای مجازی مراسم را به یک اسپانسر اجاره دهید، درآمد بسیار بالایی از مراسم تان به دست خواهید آورد. این امر هزینه های جانبی برای کسب و کار شما را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. 

تعامل با اسپانسرها برای دریافت بهترین نتیجه همیشه امر مهمی محسوب می شود. بسیاری از برندها در زمینه فراهم سازی فرصت های اسپانسری به نظرات برندهای موردنظر هیچ توجهی نشان نمی دهند. نتیجه این امر ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی اسپانسرها خواهد بود. شما همیشه پیش از برگزاری مراسم باید هم اندیشی با اسپانسرها داشته باشید، در غیر این صورت وضعیت مراسم تان به طور قابل ملاحظه ای ناگوار خواهد شد. 

طراحی کادر تبلیغاتی

تبلیغات در سایت ها در قالب بنر و کادرهای مختلف همیشه گزینه ای جذاب محسوب می شود. این امر از مدت ها قبل برای برندها جذاب بوده است. همین امر آن را بدل به گزینه ای جذاب برای بازاریابی و تعامل با مشتریان کرده است. اگر مراسم شما دارای سایت منحصر به فردی برای برگزاری آنلاین است، بخش های مختلف سایت امکان طراحی بنر تبلیغاتی را دارد. این امر به شما فرصت همکاری با برندهای کوچک که توانایی فعالیت به عنوان اسپانسر شما را ندارند، خواهد داد. 

امروزه طراحی فضای تبلیغاتی در سایت ها کار چندان سختی نیست. اگر شما در این راستا با مشکلات بسیار زیادی رو به رو هستید، کمک گرفتن از یک طراحی سایت ایده جذابی خواهد بود. مهم ترین مسئله در این میان دریافت تمام مشخصات و فایل تبلیغاتی از سوی برندها و سپس بارگذاری شان برای مدت محدودی است. هزینه تبلیغات در مراسم شما براساس نوع بنر و همچنین اندازه اش متفاوت خواهد بود. بنابراین گزینه های تبلیغاتی مختلفی را در دسترس برندها قرار دهید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی آنلاین موفق در سال جدید

یکی از نکات مهم در رابطه با نمایش تبلیغات در سایت مراسم مربوط به طراحی مناسبش است. اگر تبلیغات موردنظر در عمل تجربه حضور کاربران در مراسم آنلاین را با مشکل مواجه سازد، باید به سرعت نسبت به تغییر شرایط اقدام نمایید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تعامل مناسب با مشتریان تان نخواهید داشت. 

بسیاری از برندها به دلیل نمایش محتوای تبلیغاتی پرشمار در مراسم های آنلاین شان در عمل توجه کاربران را از دست می دهند. این امر به معنای ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان و ادامه روند مناسب برند در زمینه تعامل با مخاطب هدف خواهد بود. بنابراین همیشه تبلیغات تان را به طوری در مراسم نمایش دهید که نوعی المان مزاحم به نظر نرسد. 

راه اندازی فروشگاه آنلاین در کنار مراسم 

اینکه مشتریان امکان خرید به طور مداوم را داشته باشند، همیشه ایده جذابی محسوب می شود. بسیاری از برندها برای تعامل با مشتریان همیشه به فکر فروش نیز هستند. مزیت اصلی مراسم های حضوری در این میان امکان خرید مستقیم مشتریان از هر برندی است. این امر در مورد مراسم های آنلاین با شک و تردیدهای بسیار زیادی همراه است. 

توصیه ما در این بخش برای برگزاری هرچه بهتر مراسم های آنلاین طراحی یک فروشگاه اینترنتی در کنار آن است. این امر به کاربران امکان سفارش محصولات موردپسندشان در کمترین زمان ممکن را می دهد. همچنین اگر لینک مربوط به محصول هر برند در طول مراسم را در دسترس قرار دهید، امکان مراجعه مستقیم کاربران به صفحه فروش برندها و خرید ساده فراهم خواهد شد. 

بدون تردید وقتی کاربران در یک مراسم آنلاین شرکت می کنند، تا حدودی تمایل به خرید نیز دارند. مهارت شما در این میان جلب نظر کاربران به خرید محصولات تان خواهد بود. این امر شما را از دیگر رقبا متمایز خواهد کرد. اگر خبری از فروش ساده محصولات در مراسم های آنلاین نباشد، بسیاری از برندها در عمل مراسم شان لنگ می ماند. 

اگر کسب و کار شما در زمینه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین در کنار فعالیت فعلی برندش مشکلات زیادی دارد، باید به بهترین شکل در تلاش برای حل آن با الگوبرداری از برندهای بزرگ باشید. شاید این امر در ابتدا برای شما چندان خوشایند نباشد، اما در بلندمدت وضعیت برندتان را به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. 

انتخاب برندهای بزرگ برای الگوبرداری همیشه فرآیندی جذاب محسوب می شود. بنابراین شما باید با دست باز نسبت به انتخاب از میان برندهای مختلف و مشهور اقدام نمایید. 

برگزاری سخنرانی های ویژه

همیشه برخی از بخش های یک مراسم کاری تحت عنوان ویژه شناخته می شود. این امر دلایل مختلفی دارد. از نقطه نظر مالی دلیل اصلی برگزاری سخنرانی و بخش ویژه کسب درآمد بیشتر است. این امر به طور معمول با شرکت سخنران های حرفه ای و همچنین کارآفرینان برجسته دنبال می شود. اگر شما امکان همکاری با چنین افرادی در کسب و کارتان را دارید، باید همین حالا اقدام به طراحی بخش ویژه در مراسم تان نمایید. 

بدون تردید بخش ویژه هر مراسم هزینه اضافی روی دست کاربران و علاقه مندان می گذارد. بنابراین نکته اساسی در این میان تلاش برای فراهم سازی ارزش اضافه برای بخش موردنظر مراسم است. اگر بخش ویژه شما هیچ نکته جذاب و منحصر به فردی نداشته باشد، هیچ کس حاضر به پرداخت هزینه برای شرکت در آن نخواهد شد. بنابراین شما باید همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید. 

مطلب مرتبط: چگونه مراسم آنلاین مناسبی برگزار کنیم؟

استفاده از کارآفرینان بزرگ در بخش ویژه مراسم امر ساده ای نیست. شما برای هماهنگی های لازم باید مدت ها قبل از برگزاری مراسم به سراغ افراد موردنظر بروید، در غیر این صورت شاید تمام برنامه های تان به هم بخورد. 

فروش محتوای پرطرفدار

محتواهایی که طرفداران زیادی در میان کاربران دارد، همیشه گزینه ای جذاب برای فروش در مراسم های آنلاین محسوب می شود. بسیاری از برندها در این راستا مهارت لازم را ندارند. همین امر آنها را از یک منبع مهم برای فروش محروم می سازد. بنابراین شما باید همیشه نظرتان به محتوای پرطرفدار برای کاربران جلب باشد، در غیر این صورت فرآیند بسیار دشواری برای تاثیرگذاری بر روی آنها را در پیش خواهید داشت. 

امروزه محتوای آموزشی در حوزه های مختلف طرفداران زیادی دارد. بنابراین مراسم شما هم باید برای تولید و فروش چنین محتوایی در قالب های مختلف اقدام نماید، در غیر این صورت شاید هرگز توانایی تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان را پیدا نکنید. 

همکاری با افرادی که مهارت های لازم برای فروش محتوای آموزشی جذاب را داشته اند، گزینه مناسبی برای طراحی یک بسته بسیار جذاب و تعاملی خواهد بود بنابراین همیشه کمک گرفتن از دیگران در این راستا را مدنظر قرار دهید. 

انتخاب سخنران های حرفه ای

سخنران های حرفه ای و دارای تخصص در حوزه های مختلف کسب و کار همیشه کاربران را به مراسم های آنلاین جلب می کنند. این امر به طور ویژه ای مدنظر برخی از برندها قرار دارد. به همین خاطر اغلب مراسم های بزرگ همراه با حضور چنین افرادی است. 

اشتباه برخی از برندها در برگزاری مراسم انتخاب سخنران هایی با مهارت های یکسان است. این امر در عمل سخنرانی های مختلف مراسم را به شدت شبیه به هم می کند. بنابراین شما باید مهارت تان برای پیدا کردن سخنران های متفاوت را تقویت نمایید، در غیر این صورت هر دوره مراسم تان افراد کمتری را جذب خواهد کرد. 

برگزاری آزمایشی مراسم به منظور آشنایی سخنران ها با محیط آنلاین و بررسی متن سخنرانی شان گزینه هایی ضروری برای اطمینان از کیفیت آن محسوب می شود. متاسفانه بسیاری از برندها در این راستا مهارت لازم را از خودشان نشان نمی دهند. بنابراین باید همیشه نگران کیفیت نهایی مراسم شان باشند. 

آمادگی برای فروش محصولات

شما در نهایت باید برخی از محصولات تان را در مراسم آنلاین به فروش برسانید. این امر نیازمند بازاریابی مناسب و جذاب برای مشتریان است. اگر شما این امر را مدنظر قرار ندهید، هرگز شانسی برای کسب سود نخواهید داشت. همانطور که اشاره شد، بسیاری از برندها از برگزاری مراسم به دنبال سود نیستند. این امر با توجیهاتی مثل افزایش آگاهی کاربران از برند دنبال می شود. نکته اساسی در این میان عدم تضاد آگاهی بخشی به مشتریان و فروش برخی از محصولات است. 

آمادگی برای فروش فقط شامل عرضه برخی از محصولات و کمپین های بازاریابی مناسب نیست. یکی از نکات اساسی در این میان آمادگی برای سوالات مختلف مشتریان است. اگر شما آمادگی لازم برای مواجهه با چنین شرایطی را نداشته باشید، به طور قابل ملاحظه ای دچار مشکل خواهید شد. 

مطلب مرتبط: چگونه ملاقات های کاری آنلاین را مفیدتر کنیم؟

مشتریان همیشه از برندها سوال دارند. این امر حتی در مراسم های آنلاین نیز دنبال می شود. به هر حال وقتی شما در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، باید به فکر سوالات شان نیز باشید. این امر در حوزه فروش به طور قابل ملاحظه ای روی می دهد. بنابراین هرگونه ناآمادگی از سوی شما به معنای ضعف خواهد بود. 

منبع : learn.g2
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HpLI4Bqo
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه