پنجشنبه, ۶ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی موقعیت های شغلی پول ساز برای فارغ التحصیل های اقتصاد

پردرآمدترین فرصت های شغلی در حوزه مدیریت مالی

5 ماه پیش ( 1402/8/6 )

رشته هایی نظیر بانکداری، اقتصاد، مدیریت مالی و آمار هر ساله کلی از دانشجویان تازه نفس را به خودشان جذب می کنند. شاید شما هم یکی از فارغ التحصیلان این رشته ها باشید و حالا دنبال یک موقعیت شغلی خوب می گردید. خب در این صورت ترس از بیکار ماندن و هزینه های زندگی حسابی با اعصاب آدم بازی می کند. هرچه باشد، آدم که نمی تواند بدون درآمد زندگی را سر کند، مگر نه؟

ما در روزنامه فرصت امروز به بحث جست وجو برای حوزه های کاری مناسب علاقه زیادی داریم. احتمالا شما هم در طول ماه های اخیر حسابی فرصت های شغلی مناسب رشته و تخصص تان را شخم زده اید، اما ما در این مقاله قصد داریم با نگاهی متفاوت و صدالبته دقیق تر ماجرا را زیر ذره بین ببریم. اگر شما هم فارغ التحصیل رشته اقتصاد یا حوزه های وابسته هستید، بد نیست در ادامه با ما همراه شده و کمی با موقعیت های شغلی پول ساز در این حوزه ها آشنا شوید. 

مسئول ارزیابی وام

مسئول ارزیابی وام

کسانی که مهارت های مالی و آماری بالایی دارند، با یک تیر دو نشان زده اند. این روزها خیلی از موسسات مالی دنبال کسانی هستند که علاوه بر دانش تخصصی در حوزه مدیریت مالی، کمی هم از علم آمار سررشته داشته باشند. شاید فکر کنید هر کسی که از رشته اقتصاد فارغ التحصیل می شود، به طور طبیعی این مهارت ها را دارد. خب در این صورت باید شما را با یک واقعیت بی نهایت تلخ رو به رو کنیم؛ خیلی از کسانی که اقتصاد خوانده اند فقط اطلاعات کافی در حوزه مالی دارند و خبری از مهارت ارزیابی آماری نیست. 

با توجه به آنچه گفتیم، اصلا بعید نیست که برندها و موسسات مالی در به در دنبال کسانی با مهارت های ایده آل در زمینه آمار باشند. خب این فرصتی است که شما می توانید حسابی خودتان را در آن نشان دهید. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و شانس تان در بازار را امتحان کنید. 

مطلب مرتبط: فرصت های شغلی در حوزه هوش مصنوعی

اگر بخواهیم سری به آمارهای جهانی بزنیم، مسئول ارزیابی وام به طور میانگین ماهی 17 هزار پوند برای فرد دارای مهارت مالی و آماری درآمد به همراه خواهد داشت. البته شما در این میان قرار نیست پشت میز نشسته و پا روی پا بگذارید. در عوض مسئولیت ارزیابی دقیق درخواست های وام را خواهید داشت. 

یادتان باشد، این روزها درخواست وام شخصیت های حقیقی خیلی راحت و معمولا به وسیله کارمندان عادی بانک بررسی می شود. نقش آفرینی شما از جایی شروع می شود که پای شخصیت های حقوقی یا به زبان خودمانی شرکت های بزرگ به بحث باز شود. خب اعطای وام به شرکت های بزرگ هم حجم بالاتری دارد، هم ریسک بیشتر. پس اصلا نباید در این حوزه بی گدار به آب زد. 

شما به عنوان مسئول ارزیابی وام باید مهارت لازم برای شناسایی اوضاع یک برند و پیش بینی چشم انداز مالی پیش روی آن را داشته باشید. وگرنه سرتان بی کلاه مانده و موسسه مالی که برای آن کار می کنید، خیلی زود ورشکسته خواهد شد. 

دستیار حسابداری

دستیار حسابداری

حسابداری یکی از رشته های پرطرفدار در تمام دنیاست. کسانی که مهارت اندکی در حوزه حسابداری دارند، معمولا با مشکل بیکاری کاملا بیگانه هستند. از آنجایی که فارغ التحصیل های رشته اقتصاد معمولا میانه خوبی با آمار و اعداد دارند، احتمالا فعالیت به عنون حسابدار خیلی برای آنها سخت نیست.

یادتان باشد، شما برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف در حوزه حسابداری نباید فقط به مدرک دانشگاهی تان دل خوش کنید. در عوض شرکت در برخی از دوره های تخصصی و یادگیری زیر و بم حسابداری ایده بهتری خواهد بود. این طوری با دست پر سراغ یک حوزه کاری رفته و دیگر نگران هیچ چیز نخواهید بود. 

خوشبختانه این روزها کلی دوره آموزشی درباره حسابداری دم دست من و شماست. بنابراین هیچ بهانه ای برای تنبلی در زمینه یادگیری حسابداری وجود ندارد. اگر از ما می شنوید، بهتر است همین امروز دست به کار شده و در یکی از این دوره های ثبت نام کنید. 

اگر فکر کرده اید با یک دوره ساده حسابداری مسئولیت بررسی صورت حساب های یک شرکت بزرگ برعهده تان قرار می گیرد، خیلی خوش خیال هستید. معمولا در اول راه شما موقعیتی بهتر از دستیار حسابدار پیدا نخواهید کرد. البته همین موقعیت شغلی هم گشایش مالی خوبی برای تان به همراه دارد. براساس گزارش موسه ایندید (Indeed)، دستیار حسابدار به طور میانگین حقوقی معادل 25 هزار پوند در ماه دریافت می کند. بنابراین شما می توانید به خوبی روی این موقعیت شغلی حساب کنید. از طرف دیگر فرصت ارتقای شغلی نیز در این میان بی نهایت زیاد خواهد بود. به طوری که شما می توانید بعد از چند سال بدل به یک حسابدار تمام وقت شوید. 

مهمترین مسئله درباره ارتقای شغلی در حوزه حسابداری مربوط به بحث تجربه و مهارت است. بنابراین اگر خوب خودتان را نشان دهید، خیلی زود ارتقای شغلی را تجربه خواهید کرد. یادتان نرود، در این میان هیچ راه میانبری وجود ندارد. بنابراین باید زحمت کشیده و خودتان شروع به تحلیل شرایط کنید. وگرنه کلاه تان پس معرکه خواهد بود. 

مدیر اجرایی بیمه

مدیر اجرایی بیمه

فعالیت در صنعت بیمه اعصاب زیادی می خواهد. البته اگر اصول کار در این حوزه را بلد نباشید. اگر شما فارغ التحصیل اقتصاد یا یکی از رشته های مرتبط هستید و از قضا روابط اجتماعی خوبی هم دارید، بد نیست به موقعیت شغلی در صنعت بیمه فکر کنید. 

بیمه از آن دست حوزه هایی است که به خاطر جذابیت فراوانش نظر خیلی ها را به خودش جلب می کند. در این میان شما می توانید به راحتی برای با ترکیب مهارت های مالی و حسابداری در این حوزه شغلی برای خودتان دست و پا کنید. 

مسئولیت شما به عنوان مدیر اجرایی بیمه در واقع نظارت کلی بر عملکرد سازمان است. البته شما مدیران بالادستی هم دارید که باید به طور منظم گزارش های دقیق تحویل شان دهید. شاید بهتر باشد شما را به عنوان کاپیتان تیم معرفی کنیم که حلقه ارتباط میان بازیکنان و سرمربی تیم است. اینطوری موقعیت و اهمیت شغل تان بهتر مشخص می شود. 

یکی از مهارت های اساسی که به عنوان مدیر اجرایی در صنعت بیمه باید بلد باشید، پیش بینی میزان خسارت و سود هر کسب و کار است. در اینجا هم مشتری های اصلی شما شرکت های بزرگ هستند. بنابراین اگر با قواعد بازار آشنایی کافی نداشته باشید، کلاه تان پس معرکه خواهد بود. 

مطلب مرتبط: نکات مهم برای تصمیم گیری در مورد فرصت های شغلی

بسیاری از کسانی که در حوزه های مالی تحصیل کرده اند، انتظار دارند بدون هیچ دردسری وارد حوزه بیمه شوند. اگر شما هم اینطور فکر می کنید، باید کاملا ناامیدتان کنیم؛ چراکه دنیا همیشه اینطوری جریان ندارد. در عوض بهتر است کمی رزومه تان را قوی کرده و بعد دنبال چنین موقعیت شغلی باشید. 

معامله گر بازار سهام

معامله گر بازار سهام

بورس یکی از نهادهای مالی مهم در دنیای امروز محسوب می شود. اغلب کسب و کارهای بزرگ سهام شان را در بورس عرضه کرده و از این طریق منبع مالی مناسبی دست و پا می کنند. اگر دقت کرده باشید، هرچند وقت یکبار برندهای بزرگ بخشی از سهام شان را بازار عرضه کرده و منابع مالی مناسب برای بلندپروازی های شان را تامین می کنند. در این میان سهامداران یا شرکت هایی که دنبال خرید سهم هستند، نیاز به یک معامله گر حرفه ای دارند. 

شاید شما با توسعه بازار معاملات آنلاین اسم تریدر را زیاد شنیده باشید. خب در این صورت باید خواهش کنیم هرچه در این رابطه به گوش تان خورده را دور بریزید؛ چراکه معامله گر بازار سهام به معنای دقیق کلمه هیچ ارتباطی با این حوزه جدید و وسوسه برانگیز ندارد.

شما به عنوان یک معامله گر در بازار سهام باید از یک طرف انتظارات شرکت اصلی تان را تامین کرده و از طرف دیگر با بررسی اوضاع بازار بهترین سهام های ممکن را خریداری کنید. اینطوری کارتان خیلی زود روی روال می افتد و شهرت زیادی برای خودتان کسب خواهید کرد. 

شاید فکر کنید مسئولیت یک معامله گر خیلی ساده و بی دردسر است. خب در این صورت باید حسابی ناامیدتان کنیم؛ چراکه اوضاع در دنیا همیشه تا این اندازه راحت نیست. اگر شما شناخت خوبی از بازارهای مالی نداشته باشید، همان ابتدای راه با مشکلات اساسی رو به رو خواهید شد. آن وقت دیگر نمی توانید کارتان را بهبود بخشیده یا رضایت شرکت های طرف قراردادتان را تامین کنید. این امر در برخی از موارد حتی شکایت های حقوقی گسترده ای را نیز به همراه دارد. پس بهتر است شش دانگ حواس تان را جمع کنید تا بعدا ضرر نکنید. 

متاسفانه دوره های معامله گری در بورس خیلی زیاد نیستند. آن چند تایی هم که به چشم می خورند، آنطور که باید و شاید افراد را آماده نمی کنند. به همین خاطر ابزار اساسی شما در این میان تجربه و یادگیری در میدان کار است. پس بهانه تراشی را کنار گذاشته و خودتان را برای ماجراجویی در این حوزه آماده کنید؛ چراکه هیچ کس دیگری به دادتان نخواهد رسید. ماجرا به بخش حساسش رسید، نه؟

تحلیلگر هزینه 

تحلیلگر هزینه 

شرکت های بزرگ برای سرمایه گذاری در یک حوزه یا راه اندازی بخش تازه نیاز به تحلیل هزینه ها دارند. خب فعالیت تجاری تا جایی سود دارد که درآمد از هزینه بیشتر باشد. وگرنه کسب و کار وارد ضرر شده و خبری از درآمد مطلوب نخواهد بود. این اتفاقی است که خیلی وقت ها برای کسب و کارهای تازه وارد در بازار روی می دهد. خب همه که با دانش و اطلاعات کافی وارد بازار کار نمی شوند. درست به همین خاطر موقعیت شغلی تحت عنوان «تحلیلگر هزینه» این روزها حسابی روی بورس است. 

بعضی از آدم ها مهارت خوبی در تشخیص هزینه های یک کار دارند. مثلا کسی را در نظر بگیرید که قبل از شروع یک استارت آپ تازه از سوی دوستش به خوبی هزینه های احتمالی را محاسبه کرده و سرمایه اولیه موردنیاز را اعلام می کند. اگر شما هم چنین مهارتی دارید، نباید یک دقیقه هم در کارتان شک و تردید به خرج دهید؛ چراکه دقیقا برای تحلیل هزینه ها ساخته شده اید.

تحلیل هزینه ها به طور سنتی وظیفه مدیران کارکشته محسوب می شود. با این حال در طول سال های اخیر با تخصصی شدن همه کارها دیگر کسی به مدیران اعتماد کافی را ندارد. بنابراین شما با یک رزومه قوی می توانید در شرکت های بزرگ به عنوان تحلیلگر هزینه استخدام شوید. 

حالا که کمی درباره تحلیل هزینه حرف زدیم، بد نیست با نیازهای اساسی برای کسب این موقعیت شغلی هم آشنا شویم. به زبان خودمانی، شما برای موفقیت در این شغل به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ این سوالی است که خیلی ها جواب روشنی برای آن ندارند. 

ما در روزنامه فرصت امروز اولین مهارتی که شما باید در آن حرفه ای شوید را حسابداری می دانیم. باور کنید یا نه، حسابداری از آن دست مهارت هایی است که کمتر کسی می تواند بدان بی توجه باشد. بنابراین شما باید هر طور که شده خودتان را با این مهارت هماهنگ سازید. در کنار این مسئله تجزیه و تحلیل اقتصادی نیز مهم خواهد بود. خب شما تا وقتی به خوبی اوضاع بازار را شناسایی نکرده و دست به تحلیل داده ها نزنید، نمی توانید شانسی برای تحلیل هزینه ها داشته باشید. در نهایت هم باید کمی به عنصر تجربه توجه کنید. خب مگر کاری بدون تجربه جلو می رود؟

مطلب مرتبط: نگاهی به فرصت های شغلی مستقل به عنوان کارهای نیمه وقت

برنامه ریز مالی

برنامه ریز مالی

اینکه کسب و کارها چطور بودجه شان را هزینه کنند، معمایی است که هر کسی از عهده حل آن برنمی آید. خیلی وقت ها کارآفرینان برای اینکه کسب و کارشان را به طور اصولی توسعه دهند، چشم شان به توصیه کارشناس های مختلف است. یکی از موقعیت های شغلی که در پی همین نیاز توسعه یافته، برنامه ریز مالی است. 

شما به عنوان برنامه ریز مالی مسئولیت طراحی طرح و پروژه های مالی یک شرکت را برعهده خواهید داشت. اشتباه نکنید، قرار نیست تک و تنها برای کل شرکت برنامه تعیین کنید. در عوض شما فقط روی یکی از دپارتمان ها تمرکز خواهید کرد. اجازه دهید با یک مثال ساده بحث را روشن تر کنیم.  

فرض کنید شما به عنوان برنامه ریز مالی در بخش بازاریابی استخدام شده اید. در این صورت مسئولیت تان برنامه ریزی دقیق برای نحوه صرف هزینه در حوزه بازاریابی خواهد بود. حالا اگر در این شرایط برای هر ماه 20 میلیون تومان بودجه داشته باشید، باید طوری اوضاع را مدیریت کنید که در پایان هر ماه از دل همین بودجه محدود بیشتری نتیجه مثبت عاید شرکت شود. 

همانطور که می شود حدس زد، فعالیت در حوزه برنامه ریزی مالی نیازمند همکاری با سایر بخش ها به طور حرفه ای است. پس اگر شما مهارت ارتباطی پایینی دارید، بد نیست کمی دست نگه دارید؛ چراکه خیلی زود در این حوزه سنگ روی یخ خواهید شد. در عوض توصیه ما استفاده از دوره های آموزشی به منظور یادگیری مهارت های ارتباطی است. اینطوری بهتر می توانید از عهده وظایف تان برآیید. 

حسابدار سازمانی

حسابدار سازمانی

حسابداری حوزه شغلی بی نهایت گسترده ای است که خیلی ها را به وجد می آورد. اگر شما هم دوست دارید در یکی از حوزه های مربوط به این رشته فعالیت کنید، حسابدار سازمانی هم ایده خوبی خواهد بود. حسابدارهای سازمانی به جای اینکه مسئولیت ارزیابی اوضاع یک بخش خاص را برعهده داشته باشند، کل سازمان را هدف قرار می دهند. به زمان خودمانی، شما در این جایگاه یک پله بالاتر از دستیار حسابدار قرار خواهید داشت. 

کار اصلی یک حسابدار سازمانی ارزیابی یا به عبارت بهتر فقط چک کردن سایر حسابدارهاست؛ چراکه همیشه ممکن است در کار حسابدارها ایرادی دیده شود. بنابراین شما مسئولیت بازبینی تمام صورت حساب های شرکت را برعهده خواهید داشت. 

از آنجایی که مسئولیت حسابدار سازمانی خیلی زیاد است، معمولا این کار در قالب تیمی انجام می شود. بنابراین باید خودتان را برای همکاری با حسابدارهای دیگر آماده کنید. وگرنه خیلی زود اوضاع تان به هم خواهد ریخت. این مسئله ای است که برای خیلی از حسابدارهای تازه کار حل نشده باقی مانده است. درست به همین خاطر شرکت ها معمولا انتظار همکاری با حسابدارهای کارکشته را دارند. این مسئله ای است که خیلی ها را در ابتدای کار ناامید می کند.

اگر نظر ما را بخواهید، شروع کار به عنوان دستیار حسابدار ایده طلایی محسوب می شود. اینطوری شما می توانید در کمترین زمان ممکن مهارت تان را افزایش داده و به موقعیت های سازمانی بهتر برسید. فکر می کنم منظور ما از موقعیت سازمانی بهتر (حسابدار سازمانی) کاملا روشن باشد، مگر نه؟

کارشناس تحلیل ریسک

کارشناس تحلیل ریسک

فعالیت در بازار کسب و کار همیشه همراه با ریسک است. از این نظر دنیای کسب و کار شباهت زیادی به مسابقات ورزشی دارد. مثلا اسب سواری را در نظر بگیرید؛ اگرچه خیلی ها از پشت تلویزیون با صحنه های زیبایی از این ورزش رو به رو می شوند، اما کم نیستند کسانی که به خاطر حادثه ورزشی در این رشته تا آخر عمر خانه نشین می شوند. 

مطلب مرتبط: معرفی کسب و کارهای کوچک و برترین فرصت های شغلی

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم هر کاری در این دنیا ریسک خاص خودش را دارد. درست به همین خاطر مدیریت ریسک از آن دست کارهایی است که بزرگ و کوچک نمی شناسد. شما در هر صورت باید میانه خوبی با مدیریت ریسک داشته باشید. وگرنه کلاه تان پس معرکه خواهد بود. 

به نظر شما یک کارشناس تحلیل ریسک چه وظایفی دارد؟ اگر بخواهیم جوابی کوتاه به این سوال دهیم، باید گفت این شخص مسئولیت برآورد ریسک های پیش روی کسب و کار را برعهده دارد. خب این مسئولیت که خیلی کلی است. پس اجازه دهید کمی بیشتر آن را واکاوی کنیم. 

کارشناس مدیریت ریسک در واقع مثل رادار عمل می کند. او با تحلیل ریسک های موجود در بازار به سیاستگذاران اصلی شرکت برای انتخاب استراتژی های درست کمک می کند. مثلا اگر سرمایه گذاری در بازار انرژی آسیای مرکزی برای یک شرکت ریسک زیادی به همراه داشته باشد، وظیفه شناسایی این ریسک برعهده کارشناسان تحلیل ریسک خواهد بود. 

این روزها کارآفرینان بیشتر از هر چیز دیگری در دنیا از شکست و ریسک مالی می ترسند. به همین خاطر استخدام کارشناس ریسک مالی یکی از علایق بی پایان کارآفرینان محسوب می شود. شما برای فعالیت در این حوزه نه تنها نیاز به آشنایی با بازارهای مالی دارید، بلکه دامنه ارتباطات تان هم باید حسابی وسیع باشد. خب آگاهی از اوضاع یک بازار که همینطور راحت نیست. در این میان باید با کلی آدم مختلف سر و کله بزنید تا اطلاعات مناسب گیرتان بیاید. پس این موقعیت برای آدم های درونگرا اصلا مناسب نخواهد بود. 

تحلیلگر آمار

تحلیلگر آمار

این روزها آمارهای زیادی در هر حوزه دست به دست می شود که آدم را به حیرت وا می دارد. چنین گزارش هایی نتیجه کارگروه های تحلیلی است که در کار خودشان خبره هستند. اگر شما علاوه بر حوزه اقتصاد، بر زمینه تحلیل آماری هم دستی بر آتش دارید، بد نیست از امروز کارتان را شروع کنید. 

وظیفه شما به عنوان یک تحلیلگر تا حد زیادی روشن است. البته در این میان باید انتظار فرصت های شغلی تازه را هم داشته باشید؛ چراکه بازارهای مالی و حوزه کاری روز به روز بیشتر به هم پیوند می خورند. اگر بخواهیم خیلی خلاصه وار بحث را جلو ببریم، باید گفت تحلیلگر آمار از دل گزارش های کمی گزارش های کیفی قابل اتکا استخراج می کند. ماجرا سخت شد، نه؟

فرض کنید یک شرکت گزارش صورت حساب مالی اش در طول یک سال اخیر را منتشر کرده و حالا قصد دارد اطلاعات دقیقی درباره چشم انداز کسب و کارش به دست بیاورد. یک تحلیلگر آماری در این میان به کسب و کار موردنظر برای کسب اطلاعات موردنیازش کمک خواهد کرد. خب صورت حساب های مالی هر شرکت اطلاعات مهم و کاربردی درباره آینده پیش روی آن در خود دارد، مگر نه؟

یادتان باشد، شما به عنوان مسئول تحلیل آماری قرار نیست هرچه دوست دارید تحویل مدیران ارشد دهید. در عوض همه چیز باید براساس حساب و کتاب دقیق جلو برود. وگرنه شما خیلی زود اعتبارتان را از دست داده و دیگر نمی توانید کسی را به گزارش های تان جذب کنید. 

این روزها معمولا گزارش هایی که یک تحلیلگر ارائه می کند، از سوی چندین نفر بررسی می شود. بنابراین جایی برای کم کاری باقی نمی ماند. پس بهتر است قبل از اینکه کارتان در این حوزه را شروع کنید، یک نگاه دقیق به شرح وظایف تان انداخته و مهارت های مورد نیازتان را هم تقویت کنید. 

سخن پایانی

موقعیت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیل های رشته های اقتصاد

دوران درس و دانشگاه جذابیت زیادی برای دانشجویان دارد. با این حال بعد از پایان این دوران زیبا باید به فکر درآمدزایی بود. پیدا کردن شغلی که با مهارت و علاقه آدم هماهنگی بالایی داشته باشد، کار چندان راحتی نیست. ما در این میان نگاهی به برخی از موقعیت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیل های رشته های اقتصاد داشتیم. از اینجا به بعد این شما هستید که باید هر موقعیت شغلی را با سلیقه شخصی تان مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

یادتان باشد، تغییر حوزه شغلی کار راحتی نیست. بنابراین شما نمی توانید هر روز در یک موقعیت تازه اوضاع تان را بررسی کرده و سپس دنبال شغل دیگری بروید. با این حساب استفاده از ابزارهای کمکی مثل جست وجو در اینترنت و هم صحبتی با دیگران ایده خوبی خواهد بود. اینطوری دست کم شما می توانید با چشم اندازی وسیع دست به انتخاب زده و بعدا از حوزه کاری تان پشیمان نخواهید شد. 

مطلب مرتبط: ایده های پولساز بدون نیاز به سرمایه اولیه

من و همکارانم در روزنامه فرصت امروز امیدواریم نکات مورد بحث در این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما برای آشنایی با موقعیت های شغلی مناسب تان کرده باشد. مثل همیشه اگر سوالی درباره نکات مورد بحث در مقاله داشتید، کارشناس های ما همیشه آماده کمک و پاسخگویی به شما هستند. پس تعارف را کنار گذاشته و با ما در ارتباط باشید.

منابع:

https://in.indeed.com

https://topworkplaces.com

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rHTsHmZn
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه