یکشنبه, 04 اسفند 1398 - 09:01

بیل گیتس در جدیدترین مصاحبه خود در رابطه با خودروهای الکترونیکی صحبت کرده و وجود آنها را برای آینده ای بهتر و حفظ محیط زیست ضروری اعلام کرده است. به عقیده وی این اقدام نه‎تنها در زمینه خودرو، بلکه برای تمامی وسایل نقلیه باید به اجرا گذشته شود.

در این رابطه وی از برند تسلا و اقدامات بی‎نظیر خود نیز در این زمینه یاد کرده و ایلان ماسک را مورد تحسین خود قرار داده است، با این حال وی نخستین خودرو برقی خود را پورشه تایکان اعلام کرد و آن را یک محصول فوق‎العاده دانست. درواقع تعریفات بیل گیتس به نحوی بوده است که گویی این خودرو بهترین وضعیت را در بین تمامی خودروهای الکترونیکی داشته و این موضوع شدیدا ایلان ماسک را عصبانی کرده است.

دلخوری ایلان ماسک از مصاحبه اخیر بیل گیتس

نکته جالب این است که طی مقایسه ای که چند روز قبل میان دو نسخه تسلا 3 و پورشه تایکان انجام شده بود، این برند میزان شارژ بیشتری را با هر بار سوخت گیری داشته است. این امر در حالی بوده است که بیل گیتس عملکرد پورشه در این زمینه را بهتر عنوان کرده است، با این حال برخی نیز از رفتار ایلان ماسک متعجب شده و این دلخوری را بی‎معنا می‎دانند. درواقع به عقیده این افراد هر فردی در خرید خود آزاد بوده و نباید به خاطر انتخاب های شان مورد حمله قرار گیرند. ذکر این نکته ضروری است که در چند وقت اخیر آقای ماسک از افراد دیگری نظیر مارک زاکربرگ و جف بزوس نیز انتقادات شدیدی را انجام داده است. حال باید دید که واکنش بیل گیتس نسبت به این موضوع چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید