پنج شنبه, 21 شهریور 1398 - 12:09

در لینکدین موفقیت در درازمدت تنها زمانی میسر خواهد بود که برخی از نکات را به صورت مداوم رعایت کنید. با توجه به تخصصی بودن این شبکه در زمینه کسب و کار، حضور موثر تمامی برندها کاملا ضروری است. در همین راستا و در ادامه به بررسی 8 مورد منتخب آن خواهیم پرداخت.

1-تصویر تمامی محصولات جدید خود را در معرض نمایش قرار دهید

بهبود صفحه رسمی برند در لینکدین

یک تصویر خوب، می تواند تاثیری بیش از یک متن طولانی را داشته باشد. همچنین نتایج آمارها حاکی از آن است که افراد بسیار کمی به صفحاتی که در آن تصویر محصولات وجود ندارد، اعتماد می-کنند. به همین خاطر شما باید به دنبال ایجاد تصاویری حرفه ای و واضح از تمامی محصولات خود باشید. در نهایت فراموش نکنید که بهتر است تا برای این کار، یک قالب یکسان را در نظر بگیرید تا افراد به یک سبک کاری خاص عادت کنند. این امر ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتری را به همراه خواهد داشت. در نهایت حفظ سادگی و ارائه توضیحات کامل، از دیگر مواردی است که شانس شما برای کسب موفقیت های طولانی مدت را افزایش خواهد داد.

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه مؤثر از لینکدین بهره بگیریم؟

2-خود را به عنوان بالاترین مقام شرکت در معرض نمایش قرار دهید

با توجه به تخصصی بودن لینکدین در زمینه کسب-وکار، شما در مواجهه با افرادی حرفه ای قرار دارید. بدون شک این امر که مدیر شرکت خود فعالیتی را در صفحه داشته باشد، به عملکرد حرفه ای‏تر شما کمک خواهد کرد. به همین خاطر نیز ضمن صحبت کردن مستقیم با مخاطبان در این شبکه، از نمایش فرهنگ و تیم شرکت خود نیز خودداری نکنید. درواقع شما باید در تلاش برای ایجاد یک ارتباط دوطرفه باشید. در غیر این صورت نتیجه لازم به دست نخواهید آورد.

3-بخش توضیحات را به صورت مداوم ویرایش کنید

بدون شک شرکت شما دستاوردها و اهداف متفاوتی را در مقایسه با سال گذشته خواهد داشت. به همین خاطر ضروری است تا توضیحات خود را به صورت مداوم ویرایش کنید. این امر بیانگر پویایی و عملکرد مثبت برند شما خواهد بود. برای این امر لینکدین فضای کافی را برای شما قرار داده است تا بتوانید توضیحات لازم را اضافه و یا ویرایش کنید.

4-از اهمیت کلیدواژه ها غافل نشوید

کلیدواژه ها کلمات پرتکراری هستند که منجر به دیده شدن بهتر مطالب شما در موتورهای جست وجوگر خواهند شد. با این حال این امر به معنای توجه به کمیت آنها نبوده و لازم است تا تنها موارد مناسب را مورد توجه قرار دهید. برای این امر توجه به مواردی نظیر انتخاب کلیدواژه های کوتاه و بلند، نحوه قرار دادن کلیدواژه ها در متن و چگونگی استفاده از ابزارهایی نظیر google AdWords کاملا ضروری است.

5-فرهنگ سازمانی شرکت خود را جذاب نشان دهید

همگان باید اطمینان داشته باشند که شما یک برند کاملا حرفه ای محسوب می شوید. برای این امر نشان دادن میزان علاقه شما و کارمندان به کار، از جمله راهکارهای کاملا سودمند محسوب می شود. درواقع باید در تلاش برای اثبات این کار باشید که شرکت شما، چیزی فراتر از تولیدکننده محصولاتی باکیفیت است. این امر خود زمینه بسیاری از همکاری ها و درخواست ها برای استخدام شدن را به همراه خواهد داشت.

6-از ویدئو استفاده کنید

اگر صرفا به دنبال اقدامات تبلیغاتی باشید، بدون شک با توجه جدی مواجه نخواهید شد. به همین خاطر ضروری است تا محتواهای سودمند ایجاد کرده و از این طریق تبلیغات غیرمستقیم داشته باشید. فعالیت موثر در زمینه تولید محتوا نیز نیازمند تنوع در روش کار دارد. در این رابطه ویدئو ها دارای بالاترین ارزش محسوب می شوند. به همین خاطر لازم است تا در زمینه تولید و یا حتی ترجمه آنها، فعالیت های مداومی را داشته باشید. در نهایت از نمایش محیط شرکت، مصاحبه با مشتریان و مواردی از این قبیل نیز غافل نشوید.

7-کارمندان ویژه خود را معرفی کنید

این امر که بهترین کارمند ماه و یا فردی را که موفق به کسب دستاوردی مهم شده است را معرفی کنید، نه تنها موجب رضایت بیشتر کارمند مذکور می شود، بلکه به جذابیت صفحه شما در لینکدین نیز خواهد افزود. به همین خطر هر ماه این اقدام باید یکی از مطالب همیشگی شما در صفحه رسمی شرکت باشد.

مطلب مرتبط: استفاده بهتر از لینکدین با رفع 19 اشتباه رایج

8-برای مطالب خود استراتژی های درستی را داشته باشید

اشتباه بزرگ بسیاری از صفحات در لینکدین این است که تنها به فکر ارسال مطالب بوده و در این رابطه هر موضوعی را سریعا در صفحه خود قرار می-دهند. با این حال کسب نتایج از اقدامات بدون هدف و برنامه، کاملا غیرممکن و پرریسک خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا استراتژی های درستی را برای خود تعیین کرده و مطابق آنها رفتار کنید. در نهایت با بررسی بازخوردها، می-توان نسبت به ادامه و یا جایگزین کردن یک استراتژی تصمیم‏گیری کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید