یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

کاربرد زبان بدن در کسب و کار

2 سال پیش ( 1398/10/15 )
پدیدآورنده : بری موالتز   پدیدآورنده : علی آل‌علی  

امروزه مطالعات بسیار زیادی درباره تاثیر زبان بدن بر روی حوزه کسب و کار قابل مشاهده است. اغلب کارشناس ها بر روی تاثیر ارتباطی این مهارت تاکید دارند. اگر در حوزه کارآفرینی و کسب و کار فعالیت داشته باشید، مهارت های ارتباطی بخش قابل توجهی از نیاز شما را تشکیل خواهد داد. بسیاری از کارآفرینان در محیط های اداری به دلیل ناتوانی در انتقال پیام و منظور اصلی شان با مشکل مواجه اند. به علاوه در جلسات کاری یا ملاقات با مشتریان مهم استفاده از زبان بدن تاثیر مثبتی بر روی ذهنیت آنها از شرکت مان خواهد داشت. ترکیب زبان بدن با زبان گفتاری امکان جلب نظر همکاران و مشتریان را فراهم می کند بنابراین پرداختن به زبان بدن در قالب مهارتی اساسی ضروری به نظر می رسد.

کاربرد زبان بدن در کسب و کار

چگونه از زبان بدن استفاده کنیم؟

من در یکی از برنامه های رادیویی موسسه Small Business شانس گفت‎وگو با گرگ هارتلی، استاد دانشگاه و محقق در زمینه زبان بدن، را داشتم. گرگ در طول 20 سال گذشته پژوهش های تاثیرگذاری در زمینه زبان بدن انجام داده است. همکاری وی با ستاد نیروهای ویژه ایالات متحده و برخی از سناتورها کارنامه قابل قبولی به ارمغان آورده است.

نکته اصلی مدنظر گرگ در زمینه استفاده از زبان بدن ایجاد تعادلی میان آن زبان گفتاری است. بر این اساس ما باید بسیار آهسته و همراه با هیجان صحبت کنیم. این امر امکان استفاده از سایر بخش های بدن برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب را فراهم می کند. اشتباه بسیاری از افراد تلاش برای بیان نکات به صورت تند و پشت سرهم است. به این ترتیب توان بیان نکات مهم به صورت تاثیرگذار و کاربرد درست زبان بدن از بین خواهد رفت.

مطلب مرتبط: رابطه موفقیت در کسب و کار و ارتباط آن با زبان بدن

کاربرد اصلی زبان بدن در مواقع احساس استرس و نگرانی در بیان برخی از نکات مهم است. همیشه احتمال ناتوانی افراد در بیان منظورشان به صورت درست وجود دارد. بسیاری از معامله های کاری به همین دلایل کوچک برهم خورده است، بنابراین استفاده از بخش های مختلف بدن برای انتقال درست مفاهیم ضروری خواهد بود. یکی از نکات مهم در این میان استفاده از حرکات دست و سر برای انتقال احساسات است. یکی از مشکلات همیشگی افراد در زمینه سخنرانی برای عده ای معدود ناتوانی در زمینه بیان درست احساسات است. زبان بدن در چنین موقعیت هایی کاربرد زیادی خواهد داشت. به این ترتیب ما فرصت بیان نکات مختلف به زبانی به غیر از گفتار عادی را خواهیم داشت. نکته مهم در این میان تاثیرگذاری به مراتب بیشتر زبان بدن در مقایسه با زبان گفتاری است، بنابراین کاربرد آن در حوزه کسب و کار همراه با موفقیت بیشتر ما در زمینه دستیابی به اهداف مان خواهد بود.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RtIoOG6b
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه