چهارشنبه, 28 اسفند 1398 - 11:48

وارن بافت در یکی از سخنرانی های خود در ابتدای ظهور بیت کوین اعلام کرده بود که ابدا نباید در این ارز سرمایه گذاری کرد و به زودی با کاهشی شدید مواجه خواهد شد که باعث نابودی سرمایه افراد می شود. اگرچه این عقیده در ابتدا مورد انتقاد بسیاری از افراد قرار گرفت، با این حال این پیشگویی در حال به وقوع پیوستن است. درواقع بیت کوین در کمتر از 24 ساعت به نصف ارزش خود رسیده و این موضوع ترس های زیادی را ایجاد کرده است.

چرا بیت کوین نصف ارزش خود را از دست داد

این نکته را فراموش نکنید که بیت کوین، بزرگ‎ترین و مطرح ترین ارز دیجیتال جهان محسوب شده و کاهش آن بر روی سایر موارد نظیر اتریوم و لایت کوین نیز تاثیر می گذارد. در حال حاضر هر بیت کوین به رقم باورنکردنی 3800 دلار رسیده و همین امر نیز باعث شوکه شدن بسیاری از افراد شده است. تحت شرایط حال حاضر با فروش شدید این ارزها مواجه هستیم. همین امر نیز باعث شده است تا در این مقاله به بررسی دلایل وقوع این اتفاق بی‎سابقه بپردازیم.

مطلب مرتبط: بیت کوین : تمام آن چیزی که باید بدانید

در این رابطه اگرچه اکثر مدیران صرافی های ارزهای دیجیتال دلایل مختلفی نظیر عدم اعتماد خریداران برای استفاده از بیت کوین برای مدت طولانی را به بهانه خود تبدیل کرده و تلاش می کنند تا از فروش شدید این ارز جلوگیری کنند، با این حال واقعیت این است که کرونا تمامی کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده و این موضوع بهای نفت را نیز با کاهشی چشمگیر مواجه ساخته است و این امر دلیل اصلی این کاهش شدید محسوب می شود. حال باید دید که این کاهش طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت و یا شاهد یک نوسان کوتاه‎مدت خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید