جمعه, 26 ارديبهشت 1399 - 14:57

آیا تاکنون به آینده بشر در 10 سال آینده فکر کرده اید؟ درواقع با توجه به سرعت رشد بسیار بالای تکنولوژی، امکان بروز هر اتفاقی ممکن است. در این رابطه ایلان ماسک آینده ارتباطات بشری را در 10 سال آینده پیش‏ بینی کرده است.

وی به عنوان مهمان جدیدترین سری پادکست های Experience The Joe Rogan اعلام کرد که در آینده دیگر صحبت کردن ابزار اصلی ارتباط افراد نخواهد بود. درواقع ذهن‏ خوانی جایگزین این مورد می شود. این امر از طریق ابزارهایی نظیر هدفون و یا عینک های هوشمند، به اجرا درآورده خواهد شد. اگرچه باور این موضوع تا حد زیادی سخت است، با این حال این امر به معنای از بین رفتن تدریجی زبان و عدم نیاز به ترجمه است. درواقع تمام جهان فارغ از نژاد و زبان خود، می توانند با هم ارتباط برقرار کنند. در نهایت این امر به ارتباطات به مراتب سریع تر منجر خواهد شد.

ایلان ماسک آینده ارتباطات بشر

همچنین ممکن است در مدت زمانی کوتاه شاهد سایبرگ ها (نیم انسان و نیم روبات ها) به عنوان نسل جدید بشر باشیم. نمونه آن را می توان در شخصیت مرد آهنی از سری فیلم های انتقام‏جویان، مشاهده کرد. حال باید دید که واکنش ها به این اظهارنظر جنجالی چه خواهد بود. درواقع ایلان ماسک به خاطر نظرات عجیب خود خصوصا در زمینه کرونا و نقد قرنطینه خانگی، این روزها به یکی از جنجالی ترین شخصیت ها تبدیل شده است. درواقع اگر در 10 سال آینده شاهد به وقوع پیوستن پیش بینی وی نباشیم، بدون شک محبوبیت و توجه به نظرات وی تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید