امکان انتقال آب از خزر به اروميه صفر است - فرصت امروز

شنبه, 13 دی 1393 - 08:47

رييس ستاد درياچه اروميه:

عيسي کلانتري، رئيس ستاد احياي درياچه اروميه، درخصوص امضاي تفاهم‌نامه طرح مطالعاتي انتقال آب خزر به اروميه با يک موسسه تحقيقاتي نروژي به «فرصت‌امروز»، گفت: در مطالعات مقدماتي انجام شده توسط دانشگاه شريف، موضوع انتقال از درياي خزر به درياچه اروميه از نظر فني، مهندسي و زيست‌محيطي کاملا مردود اعلام شد اما اصرار بر ادامه مطالعه وجود داشت. ما آن را نپذيرفتيم و اين مطالعات ظاهرا در خارج از ستاد و توسط وزارت نيرو در حال انجام است.

وي ادامه داد: امکان‌پذيري طرح انتقال آب از درياي خزر به درياچه اروميه از نظر ما صفر است. اين موضوع به اتفاق آرا در ستاد درياچه اروميه توسط متخصصان کارگروه‌هاي زيست‌محيطي، هيدرولوژيکي و اقتصادي رد شده است. وزارت نيرو از ما خواست مطالعات ديگري در اين زمينه انجام دهيم اما ما نپذيرفتيم. آنها نيز جداگانه براي خودشان در اين زمينه مطالعاتي آغاز کرده‌اند که ستاد هيچ اعتقادي به اين طرح و مطالعات در اين زمينه ندارد.

کلانتري اظهار کرد: وقتي ستاد احياي درياچه اروميه اعتقادي به اين طرح‌ها ندارد حالا وزارت نيرو برود طرح‌هاي ديگري مانند انتقال از خزر به هند و پاکستان را هم مطالعه کند! اين موضوع هيچ ربطي به ما ندارد. ما اين طرح را يک بار مطالعه و بررسي کرديم و چون به تاييد نرسيده، کاري با آن نداريم. رييس ستاد احياي درياچه اروميه تصريح مي‌کند: احتمال اجرايي شدن طرح انتقال آب از درياي خزر به درياچه اروميه از ديد ما کمتر از يک در هزار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی